Голосіївська водонапірна вежа в небезпеці: забудовник хоче знести її та побудувати ЖК

Автор: Марія Супрун
20:07 06.10.2022

Фірма «Голосіївські вежі» відновила спроби збудувати дві житлові багатоповерхівки впритул до національного парку «Голосіївський». А 70-річну водонапірну башту, яка знаходиться на території забудови, можуть демонтувати.

Голосіївська водонапірна вежа в небезпеці: забудовник хоче знести її та побудувати ЖК

Про це пише громадська організація «Мапа Реновації». 

Ситуація загострилася, коли днями забудовник обніс парканом цю земельну ділянку (на вулиці Генерала Родимцева, між будинками 9 та 11).

За парканом опинилась і 70-річна Голосіївська водонапірна башта – цінний зразок промислової архітектури середини ХХ століття. І коли жителі району поцікавилися про її долю, представник забудовника повідомив наступне: «Тут будуть проводитись демонтажні роботи; вежа перебуває в аварійному стані».

Активісти також розповіли про цінність Голосіївської водонапірної вежі та її потенціал.

Історія та цінність вежі

  • рік побудови та архітектори: 1955, проєктний інститут «Київпроект»;
  • об’єм споруди: 870 м3;
  • просторові характеристики: цегляний циліндричний об’єм з трьох ярусів, висотою – 8, 18 та 7 метрів;
  • власник вежі: держава, а саме Міністерство освіти та науки України;
  • балансоутримувач: Національний університет біоресурсів і природокористування (дані станом на лютий 2022).

Голосіївська водонапірна вежа була введена в експлуатацію одночасно із реконструкцією водогінної мережі Сільгоспакадемії (сучасний Національний університет біоресурсів і природокористування). Нині з неї відкривається чудовий панорамний краєвид на Київ, адже вона знаходиться на найвищій точці Голосіївського лісу.

Така вежа в Києві не одна. Її сестра-близнючка знаходиться на території ВДНГ і має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Тепер обидві вежі занедбані та не використовуються за призначенням. Ще у лютому 2022 року Голосіївська вежа перебувала у власності держави.

Потенціал до реновації

Голосіївська башта могла б стати новою точкою тяжіння київської громади та туристів. Оглядовий майданчик, простір для виставок та інсталяцій – її циліндричний об’єм можна використати по-різному; головне мати бажання.

Нагадаємо, між будинками 9 та 11 на вулиці Генерала Родимцева компанія з 2005 року планує звести житловий комплекс із двох 24-поверхівок. Місцеві жителі чинять спротив, але забудовнику вдавалося через суд продовжувати оренду. Чинний договір спливає у січні наступного року. 27 вересня 2022 року забудовник привіз будівельні матеріали для встановлення паркану.

Великий Київ у Google News

підписатися