Гобелен + доповнена реальність. Унікальна виставка про гармонію Світу відкрилась у Лаврі

Автор: Галина Ворона
00:21 14.03

У великому залі Київської галереї мистецтв “Лавра” представили унікальний інтерактивний арт-проєкт “Світовідчуття”, що об’єднав традиційне мистецтво та технологію доповненої реальності від Simo AR.

Гобелен + доповнена реальність. Унікальна виставка про гармонію Світу відкрилась у Лаврі Фото: Галерея мистецтв "Лавра"

Традиційне мистецтво представлене найкращими гобеленами майстрині Ольги Пілюгіної, виконаними у давній техніці та переосмисленими у віртуальній та доповненій реальності.

Виставка про гармонію Світу, створеного Богом та наповненого любов’ю і красою та людського розуму, що прагне осягнути Його велич; гармонію Всесвіту і свідомості; про гармонію думок та почуттів; минулого, сучасного і майбутнього; гармонію стосунків, а також традицій і розвитку”, – розповідають автори проєкту.

Особливе місце в експозиції займають твори-роздуми на теми: кохання, що окриляє і надихає; прагнення людської душі до знання і самовдосконалення; любов до рідного краю, милування навколишнім світом, розумно створеним і наповненим любов’ю.

У переважній більшості це композиції з птахами, що линуть на зустріч одне одному у передчутті радісних обіймів чи спрямовані в єдиному польоті вгору до світла. Кожен гобелен – це певний період життя, стан, настрій, думки, особливі переживання. Це розповіді з глибоким змістом і символізмом.

Серед творів є такі розкішні монументальні орнаментальні композиції, як “Добробут”, “Зоряний”, “Діброва”, в основі яких традиційне символічне Дерево життя – зв’язок поколінь, минулого сучасного й майбутнього, любов до традицій і рідної культури.

Гобелени цікаві своєю фактурою, глибиною, теплом та особливими кольоровими гармоніями. Є серед них роботи в обмеженій кольоровій гамі натуральних нефарбованих відтінків вовни, що доповнені фарбованими. Що символізує гармонійне співіснування природи і людини.

Віртуальні казкові птахи, трави та квіти наповнюють галерейний простір та занурюють у чарівний світ дивовижних плетінь, дають можливість відчути та переосмислити вікові традиції крізь призму сучасності.

Виставка триватиме до 31 березня за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 7, Галерея мистецтв “Лавра”. Вихідні дні: Пн та Нд.

Вартість квитка 50 грн (право безкоштовного входу мають пенсіонери України, діти дошкільного віку, вихованці дитячих будинків та інтернатів, супроводжуюча особа для організованої групи (більше 10 осіб) школярів або студентів,  інваліди I та II групи, інваліди дитинства,  учасники та ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, учасники АТО, військовослужбовці строкової служби, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – I категорія.

Нагадаємо, у Центральному будинку художника триває весняна виставка-релакс  “Святковий натюрморт”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...