Генератор шумить, повітря забруднює – хто та коли заплатить екологічний податок?

Автор: Оксана Тупальська
12:48 19.11

Сплачувати екологічний податок в разі встановлення генератора або іншої техніки, яка забруднює повітря, відповідно до Податкового кодексу зобов’язані представники бізнесу. Однак є нюанс.

Генератор шумить, повітря забруднює – хто та коли заплатить екологічний податок?

Стягнення екологічного податку з підприємств та представників бізнесу зобов’язує п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України, – нагадує Судово-юридична газета

Стаціонарним джерелом забруднення є підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, – вказано в документі.

Проте в умовах воєнного стану від такого податку підприємців звільнили. Це передбачено ЗУ від 13 грудня 2022 року №2836-XI  “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України”.

Таким чином, за викиди електрогенераторних установок, що класифікуються за кодом  8502 згідно з УКТ ЗЕД, у суб’єкта господарювання не виникають податкові зобов’язання з екологічного податку, – зазначають в роз’ясненні.

У столиці повідомляли, що аби техніка не тарабанила, а жителі багатоповерхівок не слали стоси скарг, усі генератори внесуть на мапу, попередньо перевіривши, чи не шкодять вони сусідам.

Також є рекомендації МОЗ, як стишити шум генератора, щоб він не бив по нервах людей. 

Між іншим, існує наказ МОЗ від 22 лютого 2019 року № 463, який передбачає, що допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі.

Раніше “ВК” розповідав. що огорожі на кордонах перешкоджають природній міграції тварин, які живуть на півночі країни, зокрема, на території Чорнобильського заповідника. Паркани на межі вимушено будують, щоб захиститися від російських загарбників. Про те, як страждають звірі через війну, кореспонденту “ВК” розповіли природоохоронці.

Великий Київ у Google News

підписатися