Гендерно орієнтований підхід у місцевих політиках – що це і навіщо він Києву

Автор: Любава Лисичкіна
20:06 09.12.2021

Ідеться про проєкт міської цільової програми «Київ — місто рівних можливостей на 2022-2024 роки», яку місто має впровадити в рамках імплементації Європейської Хартії рівності прав жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Гендерно орієнтований підхід у місцевих політиках – що це і навіщо він Києву
Про це повідомила лідерка «Європейської Солідарності» в Києві, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Київради Марина Порошенко
 
За словами депутатки, тема гендеру стає все більш актуальною та все частіше обговорюється в Київраді   та КМДА. Хоча до цього часу не всі кияни розуміють,  що ж таке «гендерно орієнтований підхід» у місцевих політиках.
 
Марина Порошенко для розуміння нагадала приклад із прибиранням снігу у Стокгольмі.
 
«Щороку взимку прибирання снігу стає справжнім викликом як для місцевої влади, так і для громадян багатьох міст світу. У більшості міст Європи для його прибирання використовують традиційний алгоритм: у першу чергу розчищають головні магістралі та вулиці, якими рухаються ті, хто використовує автомобілі, і лише після цього — вулиці житлових мікрорайонів та тротуари», –  пояснила Порошенко.
 
Цей підхід докорінно змінили у Стокгольмі, коли мером міста стала Анна Кеніг Йерлмюр. Марина Порошенко зауважила, що Йерлмюр  звернула увагу на те, що очищуючи в першу чергу головні магістралі та діловий центр міста, влада міста ігнорує права та потреби вразливих груп населення: жінок, осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Оскільки автомобілями у центр Стокгольму в робочі дні дістаються переважно чоловіки, жінки, які більше користуються велосипедами або ходять районом пішки, опиняються у складних умовах. На нерозчищених вулицях та тротуарах стається велика кількість падінь, які призводять до травматизму, і це у свою чергу збільшує навантаження на систему охорони здоров’я, соціального захисту та економіки міста. Так, змінивши підхід до чищення міста від снігу на гендерно орієнтований, його очільниця посприяла позитивним змінам у житті громади.
 
«Особисто для мене гендерно орієнтований підхід до місцевого врядування, розробки бюджету та програм – це перш за все про людей з різних соціальних груп! Лише поставивши людину у центр будь-якої міської цільової програми, ми зможемо забезпечити прозорий розподіл й ефективне використання бюджетних коштів та вивести всі сфери життя киян на якісно новий рівень»,- додала Марина Порошенко.
Депутатка повідомила, що Комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики вже підтримала проєкт МЦП «Київ – місто рівних можливостей». Порошенко сподівається, що колеги з Київради проявлять солідарність, і програма буде ухвалена.
 
Нагадаємо, раніше Марина Порошенко наголошувала, що Верховна Рада та Кабінет Міністрів України зобов’язані передбачити в проєкті бюджету на 2022 рік фінансування охорони здоров’я у повному обсязі та не допустити скорочення медичних працівників, бо українські медики вже за кілька місяців можуть стати черговими жертвами непрофесіоналізму та популізму державної влади.

Великий Київ у Google News

підписатися