Фотографу-документалісту Максу Левіну встановили пам’ятну табличку на місці його загибелі

Автор: Любава Лисичкіна
22:14 10.07

Макс Левін та його друг, в минулому фотограф, військовий Олексій Чернишев загинули в лісі поблизу Мощуна та Гути Межигірської 13 березня 2022 року. Російські військові розстріляли Максима, а Олексія спалили.

Фотографу-документалісту Максу Левіну встановили пам’ятну табличку на місці його загибелі

Як повідомляється,  це зробили колеги, близькі та друзі Левіна.

Табличка встановлена в лісі між Гутою Межигірською та Мощуном у Вишгородському районі 7 липня – у день його народження. Максу мало виповнитися 43 роки

 “Тут – це останнє, що Макс бачив, що відчував, який ліс – він, у принципі, не змінився, тільки тепліше стало. Є місця у нас на війні, де щільність загиблих така, що не помістяться всі таблички. Тож питання меморіалізації, мабуть, має держава регулювати. Але от ми зараз поставили таку тимчасову штуку. Якщо держава скаже, що не можна, тоді прибереться. А якщо буде – то буде місце памʼяті. Люди можуть приїхати, подивитись, прочитати”, – розказує друг і колега загиблого фотографа Маркіян Лисейко.

 

На табличці є QR-код, за яким можна відкрити сторінку біографії фотографа.

 
Десять років він працював у редакції видання “Лівий берег” (@LB.ua), співпрацював з агенствами Reuters, BBC, Associated Press, TRT World, Радіо Свобода, hromadske.
 
Висвітлював російське вторгнення в Україну 2022 року. Протягом перших п’яти днів повномасштабної війни Макс устиг оприлюднити фоторепортажі щонайменше з семи гарячих точок у різних куточках України: від Харкова до Василькова та кількох населених пунктів в Ірпінському та Житомирському напрямках.

Мало хто знає, але Макс – учасник подій в Іловайську 2014 року. Він є автором документального проєкту про військових «Afterilovaisk». Від початку війни на Донбасі Макс Левін працював там як документальний фотограф.

У Макса Левіна залишилося четверо неповнолітніх синів.

Нагадаємо, трохи більше ніж два роки тому загинув Макс Левін – відомий український фотожурналіст, документаліст. Він з 2014 р. висвітлював російсько-українську війну. “Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну”, – говорив Макс Левін.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин