Про це повідомляє пресслужба Національної екологічної ради.
Екологи стверджують, що кількість птахів і їх видовий склад в містах з кожним роком змінюється.
Хто живе?
Багатьох водоплавних птахів, яких не було у нас раніше, зараз можна побачити на водоймах столиці. Наприклад, в останні роки в Києві оселилася кряква, лиска, водяна курочка і чайки.
Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований розповідає, що різноманітність птахів залежить від специфічних урбаністичних умов.
Паркових зон стає менше, а саме це звичні місця пташиного проживання. Свою роль відіграє фактор забруднення повітря, присутність відкритих вентиляційних шахт, куди потрапляють птиці, а також сучасне будівництво – проекти будинків не розраховані на сусідство з птахами,
– говорить Андрій Мальований.
Ще – понад 100 тисяч голубів, і навіть рідкісні, в тому числі хижі птахи.
Одна з них – пустельга. Виглядаючи здобич, вона на невеликій висоті часто трясеться в повітрі на місці. Тому в народі її прозвали «трясучкою». Вона поїдає дрібних гризунів, ящірок і різних комах.
Цю птицю, якщо пощастить, можна побачити на Борщагівці і на лівому березі Дніпра.
Найменша пташка, що мешкає в столиці, – кропив’яник, який важить всього 9 грамів. Він любить парки з заростями і струмочками. Його можна зустріти на Нивках, в Гідропарку і Голосіїво.
Що там з кліматом?
Свою лепту в поведінку і ареал проживання птахів вносить і глобальне потепління. Орнітологи стверджують, що розмах крил солов’я за останні два десятиліття через зміни клімату сильно зменшився. І це сталося через те, що період, сприятливий для вирощування пташенят, скорочується.
В таких умовах більше шансів вижити з’являється у птахів меншого розміру.
Поки що солов’ї продовжують використовувати ті ж схеми міграції та місця призначення, що і раніше, і це, можливо, ставить під загрозу виживання виду.
Чим годувати?
Голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяком підкреслює, що не варто підгодовувати птахів хлібом.
Кращий корм для птахів – насіння дині, гарбуза, соняшнику, підсушені з осені ягоди калини і горобини, просо і пшоно, насіння трав, несолоне сало, яке дуже люблять синички, розмочені сухофрукти, які подобаються дроздам.
Читайте також: Поміститься у долоні. У Чорнобилі в кадр попала найменша сова в Україні (ФОТО)