Поміститься у долоні. У Чорнобилі в кадр попала найменша сова в Україні (ФОТО)

14:34 28.10.2020

У Чорнобильському заповіднику в кадр потрапила найменша сова в Україні. Сичик горобиний може вміститися в долоні дорослої людини і важить близько 80 грамів, тому постійно змушений ховатися від великих хижаків.

Поміститься у долоні. У Чорнобилі в кадр попала найменша сова в Україні (ФОТО)

Як повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник у Facebook, горобиний сичик має спокійний норов, що дозволяє фотографам наближатись до птаха і робити гарні знімки. Цього разу він попав у кадр Сергія Домашевського.

Науковцям наразі відомо 18 місць перебування сичика горобиного у Чорнобильському Заповіднику. Їх чисельність тут може сягати, щонайменше, 40 пар.

За своєю природою сичик є осілим птахом, але молоді представники цього виду відлітають у теплі краї. Горобиний сичик полює зранку до вечірніх сутінків, на відміну від багатьох видів сов, які віддають перевагу нічному полюванню. 

Харчується сова мишоподібними гризунами та дрібними птахами. Ця маленька сова полює із засідок, ховаючись від стороннього ока. А все тому, що якщо сичик дає про себе знати у денну пору, то його починають переслідувати зграї птахів, які голосно кричать.

Помешканням для таких сов служать дупла дятлів, а в окремих дуплах птахи заготовлюють собі їжу (мишей, мідиць, полівок) перед зимівлею.

 

Нагадаємо, раніше у зоні відчуження помітили хижака (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися