Фільми Васяновича і Сенцова відібрали у конкурсну програму Венеційського кінофестивалю

Автор: Галина Ворона
14:28 26.07

Венеційський кінофестиваль оголосив конкурсну програму – на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу Україна буде представлена одразу трьома картинами, створеними за державної підтримки. Серед них – роботи режисерів Валентина Васяновича та Олега Сенцова.

Фільми Васяновича і Сенцова відібрали у конкурсну програму Венеційського кінофестивалю

Про це повідомляє Держкіно.

Світова прем’єра фільму “Відблиск” Валентина Васяновича відбудеться в основному конкурсі, де стрічка позмагається за головну нагороду фестивалю – “Золотого лева”. А “Носоріг” Олега Сенцова та “Цензорка” Петера Керекеша – у конкурсній програмі “Горизонти”.

Валентин Васянович “Відблиск”

У стрічці йдеться про лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Виробництво здійснили кінопродакшн “Арсенал філмс” за участі “ForeFilms” та за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Олег Сенцов “Носоріг”

Робота над стрічкою почалася ще у 2012 році, проте була призупинена через незаконний арешт режисера російськими спецслужбами у 2014 році та подальше його ув’язнення. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні.

“Носоріг” створений у копродукції України (“Артхаус Трафік”, “Край кінема”), Польщі (Apple Film Production) та Німеччини (Ma.ja.de) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань кіно, фонду EURIMAGES, Польського кіноінституту та німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg.

Петер Керекеш “Цензорка”

Цей фільм спільного виробництва Словаччини, Чехії та України розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Українським виробником виступила кінокомпанія “Артхаус Трафік” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

У Держкіно також зауважили, що ще одну українську стрічку, яка створюється за підтримки Держкіно – “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука – було відібрано до участі у кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю.

Читайте також: “Відмовився лизати дупи”: Сенцов заявив, що не може знімати кіно через главу ОП

Нагадаємо, у парку Шевченка до кінця літа можна безкоштовно подивитись українське кіно – програма цього тижня тут.

Великий Київ у Google News

підписатися