Фільми про Голодомор: дивись і пам’ятай

Автор: Любава Лисичкіна
13:35 27.11.2021

Знати про Голодомор ми зобовязані, адже це не тільки історія нації, але й її генокод, сповідь, трагедія, яка вчить робити висновки та бути незламними. Документальне і художнє кіно допомагає зрозуміти увесь масштаб того, що відбувалося в Україні в ті часи. Не всі фільми можна додивитися до кінця, але варто спробувати.

Фільми про Голодомор: дивись і пам’ятай

 Червоне намисто 

Рік: 2016

Це короткометражний український фільм може подивитися і доросла людина і кожна дитина. Сюжет стрічки базується на реальній історії 7-річної дівчинки Антоніни, яка пережила випробування голодом у 1932-1933 роках. Вона рано подорослішала і зрозуміла межу між життям і смертю. 

Діти великого голоду

Рік: 2020

Герої фільму – Олексій Гапон, Єфросинія Давиденко, Надія Хало – люди, які ще дітьми пережили Голодомор 1932-1933 рр. Вони – мешканці смт Оржиця на Полтавщині.

Свідків Голодомору залишилось мало, а їхні історії – унікальні. У стрічці ці люди розповідають, як їм вдалося пережити страшну трагедію: чим харчувалися, де ховали їжу. Спеціально для зйомок одна з героїнь назбирала трави біля своєї хати, щоб показати, що з неї можна приготувати. Кожен герой фільму має власні спогади про ті часи, які разом складають картину геноциду української нації.

Голод-33

Рік: 1991

Цей фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». Ця художня кінострічка — перша, яка розкриває злочин сталінського режиму проти народу України — штучний голод у 1932-1933 роках.

У центрі сюжету стрічки життя звичайної селянської родини — діти, батько та дружина і їхня стара мати. Від голоду у родині почалися перші втрати — першими помирали слабкі діти…
Усі страждання родини глядач бачить очима голодної дитини.

Гіркі жнива 

Рік: 2017. Канада

“Гіркі жнива” (Bitter Harvest) – канадський фільм про кохання в розпал Голодомору 1932–1933 рр. Це перший англомовний художній фільм про Голодомор.

У центрі картини – любовна історія на тлі сталінського терору, репресій, голоду і боротьби за виживання. Прообраз головної героїні фільму, знятого в Україні, – матір режисера. Рятуючись від голоду, вона дійшла з Харкова до Львова в пошуках хліба і свободи.

Свідок Женя  

Рік: 2011

Фільм “Свідок Женя” знятий за мотивами книги Євгенії Сакевич-Даллас “Не вмирає душа наша”, у якій описано реальні події і жахіття страшних 1932-1933 рр. Фільм – це розповідь авторки книги, яка дівчинкою пережила цю сплановану трагедію, зазнала непоправних втрат, стала свідком геноциду свого народу.

Голодний дух

Рік: 2018

Це короткометражний анімаційний фільм. Він присвячений 85 роковинам Голодомору, організованого в Україні радянською владою. Створила його студія Animagrad на замовлення Міністерства соціальної політики України.

Головна героїнею мультфільму — дівчинка, яка живе під час Голодомору і особисто на собі відчуває усі жахіття голодних років.

Нагадаємо, Петро Порошенко вважає, що   страшнішого лиха, як геноцид 1932-1933 років, Україна не знає.  

Сьогодні  в Україні день скорботи. Як у Києві вшанують пам’ять вбитих голодом українців.

 

Великий Київ у Google News

підписатися