Червоне намисто
Рік: 2016
Це короткометражний український фільм може подивитися і доросла людина і кожна дитина. Сюжет стрічки базується на реальній історії 7-річної дівчинки Антоніни, яка пережила випробування голодом у 1932-1933 роках. Вона рано подорослішала і зрозуміла межу між життям і смертю.
Діти великого голоду
Рік: 2020
Герої фільму – Олексій Гапон, Єфросинія Давиденко, Надія Хало – люди, які ще дітьми пережили Голодомор 1932-1933 рр. Вони – мешканці смт Оржиця на Полтавщині.
Свідків Голодомору залишилось мало, а їхні історії – унікальні. У стрічці ці люди розповідають, як їм вдалося пережити страшну трагедію: чим харчувалися, де ховали їжу. Спеціально для зйомок одна з героїнь назбирала трави біля своєї хати, щоб показати, що з неї можна приготувати. Кожен герой фільму має власні спогади про ті часи, які разом складають картину геноциду української нації.
Голод-33
Рік: 1991
Цей фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». Ця художня кінострічка — перша, яка розкриває злочин сталінського режиму проти народу України — штучний голод у 1932-1933 роках.
У центрі сюжету стрічки життя звичайної селянської родини — діти, батько та дружина і їхня стара мати. Від голоду у родині почалися перші втрати — першими помирали слабкі діти…
Усі страждання родини глядач бачить очима голодної дитини.
Гіркі жнива
Рік: 2017. Канада
“Гіркі жнива” (Bitter Harvest) – канадський фільм про кохання в розпал Голодомору 1932–1933 рр. Це перший англомовний художній фільм про Голодомор.
У центрі картини – любовна історія на тлі сталінського терору, репресій, голоду і боротьби за виживання. Прообраз головної героїні фільму, знятого в Україні, – матір режисера. Рятуючись від голоду, вона дійшла з Харкова до Львова в пошуках хліба і свободи.
Свідок Женя
Рік: 2011
Фільм “Свідок Женя” знятий за мотивами книги Євгенії Сакевич-Даллас “Не вмирає душа наша”, у якій описано реальні події і жахіття страшних 1932-1933 рр. Фільм – це розповідь авторки книги, яка дівчинкою пережила цю сплановану трагедію, зазнала непоправних втрат, стала свідком геноциду свого народу.
Голодний дух
Рік: 2018
Це короткометражний анімаційний фільм. Він присвячений 85 роковинам Голодомору, організованого в Україні радянською владою. Створила його студія Animagrad на замовлення Міністерства соціальної політики України.
Головна героїнею мультфільму — дівчинка, яка живе під час Голодомору і особисто на собі відчуває усі жахіття голодних років.
Нагадаємо, Петро Порошенко вважає, що страшнішого лиха, як геноцид 1932-1933 років, Україна не знає.
Сьогодні в Україні день скорботи. Як у Києві вшанують пам’ять вбитих голодом українців.