Він не є історичним переказом біблійної історії, хоч на ній оснований, однак є аналогом вертепів, популярних в Україні – коли вчинки та характер персонажів оповіді подібні до тих, які зустрічаємо серед наших спільних знайомих. «Подорож до Віфлеєма» сподобається і дорослим, і дітям (середнього шкільного віку та старшим).
Юна Марія вчиняє інтриги Йосипу, батьки Йосипа ображаються на наречену (адже для них їхній син є найліпшим), а один із мудреців, який згодом йде вклонитися народженому в стайні, ліниво гріється на сонці в чорних окулярах, що аж його вимушені вмовляти вирушати в дорогу.
«Це мюзикл, оскільки герої багато співають та танцюють. Адам Андерс, режисер та співавтор сценарію, подбав про те, аби традиційний біблійний сюжет не зазнав жодних змін. Разом з тим, до відомої історії додали курйозні подробиці та доречні жарти. Бюджет фільму склав $6 млн. Основний знімальний процес проходив у провінції Аліканте в Іспанії. Роль Ірода виконав Антоніо Бандерас, за плечима якого участь у понад 300 проектах», – розповідають в анотації до стрічки.
Водночас, жарти та перевтілення виконані з дотриманням етики та цілком доречні. А якщо фільм порівняти з мюзиклом «Ісус Христос – Суперзірка» Ендрю Лойда Уебера, цей викликає більш лагідні емоції та створює насправді різдвяну атмосферу. Ну і він, звичайно, більш технологічний у виконанні. Адже рок-опера «Jesus Christ Superstar» з’явилася у 1970 році, коли ще не було просунутих сучасних технологій.
Подивитися «Подорож до Віфлеєма» можна у кінотеатрах столиці.
«Події розгортаються в римській провінції Юдея за часів правління царя Ірода. Юна і життєрадісна Марія готується до заміжжя. Найбільше її турбує те, що вона не знає якого нареченого обрали для неї батьки…», – розкривають початок стрічки автори.
Раніше “ВК” розповідав, що як тільки в український прокат вийшла комедійно-драматична стрічка Зази Буадзе “Мій карпатський дідусь” із українським дідом Богданом Бенюком та його італійським онуком Сімоне Коста, глядачі почали ширити позитивні відгуки про кіно.