Фестиваль «Culture save nature: VILNI» збере кошти на відбудову будинку культури в Ірпені

Автор: Оксана Тупальська
16:32 30.05

На фестивалі «Culture save nature: VILNI», де змагатимуться колективи у народній, сучасній та класичній хореографії, збиратимуть кошти на відновлення Ірпінського будинку культури. Він повністю зруйнований через російську агресію.

Фестиваль «Culture save nature: VILNI» збере кошти на відбудову будинку культури в Ірпені
оренда квартири Київ

Подія запланована на 24 червня у Центрі культури та мистецтв КПІ ім.Ігоря Сікорського у столиці.

«Проект був створений за підтримки програми Vidnova Fellowship Ukraine. Вона розрахована на активістів, що до лютого 2022 року створювали додану вартість у громадянському суспільстві, культурі та відповідальному бізнесі України», – розповідають організатори.

Раніше фестиваль «Culture save nature: VILNI» був спрямований на підтримку захисту довкілля. Проте після повномасштабного вторгнення цілі змінилися.

“Фестиваль пропонує українцям задати наступний після перемоги світовий тренд — мирне співіснування глобальної культури з природою. Та поки що довелося підігнати його під реалії. І суто екологічна мета відсунулася на інший план. На перший вийшла мета подолання наслідків війни”, – каже організатор Анастасія Побідаш.

З кінця лютого 2022 року 1500 об’єктів культурної спадщини та інфраструктури було пошкоджено. Серед них – сотні десятки музеїв, бібліотек, архівів та будинків культури.

powerukraine

За підсумками двох попередніх фестивалів вдалося зібрати 75 тис. гривень. Кошти направили до Фонду відновлення Ірпеня на ремонт паркової зони після бойових дій та на відбудову Держваного податкового університету в м. Ірпінь, який зазнав серйозних руйнувань.

“Попередній фестиваль проходив у самому ДПУ, у вцілілому актовому залі. Приміщення вишу служило фортецею для тисяч мирних людей під час бойових дій навесні 2022-го”, – згадує Побідаш.

Vidnova Ukraine (у складі Іншої Освіти, MitOst e.V і SAP Ukraine) забезпечила менторську підтримку та 3-місячну стипендію.

“Фінансова підтримка дала змогу закупити все необхідне та залучити учасників. Розуміння, що завдяки власним зусиллям можна допомогти країні, надихає вже втретє провести цей захід”, – каже Побідаш.

Учасників фестивалю нагородять дипломами та подарунками. Для глядачів вхід вільний.

Раніше “ВК” розповідав, що Ірпінь виділив кошти на проєктування відбудови ДЮСШ і Центрального будинку культури

А також про те, що з 24 лютого у шести сховищах Державного податкового університету в Ірпені перебували більше 700 людей. Викладачі залишилися в навчальному закладі, щоб допомагати людям, які туди приходили.

Великий Київ у Google News

підписатися