Фасад історичної будівлі у центрі міста спотворили утеплювачем – як відреагували у КМДА

14:58 06.11.2020

Мешканці однієї з квартир історичного будинку на вулиці Пушкінській 23а, що занесений до переліку пам’яток історії місцевого значення, вирішили частково утеплити фасад будівлі, хоча це категорично заборонено у такій категорії споруд. На плюндрування історичної пам’ятки відреагували у КМДА.

Фасад історичної будівлі у центрі міста спотворили утеплювачем – як відреагували у КМДА

Про псування фасаду будинку повідомив в Facebook історик і дослідник радянської архітектури Семен Широчин і додав фотографії, на яких видно, що фасад будинку утеплюють і робітники прикріплюють плити з пінопласту прямо під барельєфом.

За його словами, стіни цього будинку і так мають товщину 77 см. 

У відповідь Департамент охорони культурної спадщини КМДА (ДОКС) направив припис із вимогою припинити виконання робіт та укласти охоронний договір власниці квартири № 11 на вул. Пушкінська, 23а, яка є замовником робіт із утеплення фасаду в межах квартири.

У КМДА зазначили, що цей будинок, в якому у 1944-1962 роках жив композитор Вериківський, занесений до переліку пам’яток історії місцевого значення. Пам’ятка розташована в межах Центрального історичного ареалу міста Києва, в зоні регулювання забудови першої категорії, на території пам’ятки містобудування місцевого значення «вулиця Хрещатик, початок ХVІІІ ст. – 50-60-ті рр. ХХ ст.».

У КМДА нагадали, що згідно з законом “Про охорону культурної спадщини”, використання пам’ятки повинно здійснюватися відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень та забезпечує збереження матеріальної автентичності пам’ятки, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби тощо.

Забороняється змінювати призначення пам’ятки, її частин та елементів, робити написи чи позначки – на ній, її території та охоронній зоні – без відповідного дозволу. До Департаменту охорони культурної спадщини не надходила науково-проєктна документація. Дозвіл на виконання будь-яких робіт за вказаною адресою Департамент не надавав. Охоронний договір власником не укладено”, – говориться у повідомленні.

Із метою захисту та збереження пам’ятки Департамент вимагає:

  1. Із дня отримання цього припису припинити виконання будь-яких робіт.
  2. У десятиденний строк із дня отримання цього припису надати до Департаменту на розгляд у встановленому порядку науково-проєктну документацію на проведення робіт на вказаному об’єкті культурної спадщини.
  3. У десятиденний строк із дня отримання цього припису укласти охоронний договір на частину об’єкта культурної спадщини – кв. № 11.

Окрім того, департамент звернувся до Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві з проханням внести відповідні відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань і почати досудове розслідування за наведеними фактами та/або проінформувати департамент про вже проведені заходи відповідного реагування.

Вкотре наголошуємо на необхідності прийняття і закликаємо парламент врешті прийняти у другому читанні законопроєкт № 0895, який дозволить вирішити питання із такими власниками як квартир, так і будівель-пам’яток. Знову закликаємо громадян відповідально ставитися до пам’яткоохоронного законодавства!” – додали у департаменті.

Читайте також: Будівля у центрі міста пустувала 20 років. Тепер тут буде коворкінг (ФОТО)

Нагадаємо, садибу Мурашка рятуватимуть – міська влада вже склала план.

Великий Київ у Google News

підписатися