Зокрема, ряд Telegram-каналів розповсюдили інформацію наче від голови Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби про обов’язкову евакуацію жителів Київщини в інші області у разі критичної ситуації з електроенергією.
Однак, з часом голова КОВА назвав такі повідомлення фейком та спростував інформацію про примусову евакуацію мешканців Київщини.
Кулеба наголосив, що жодних евакуаційних заходів на Київщині не відбувається та найближчим часом не планується.
До речі, подібна ситуація з фейковою примусовою евакуацією вже траплялася і в Києві.
26 серпня директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук розповів, що київська влада розглядає варіанти примусової евакуації мешканців окремих регіонів у разі знищення ворогом об’єктів критичної інфраструктури. Інформація викликала резонанс та поширилася у ЗМІ.
Однак, вже 27 серпня сам Ткачук і спростував свої слова та наголосив, що про евакуацію Києва або його окремих районів нараз взагалі не йде мова.
Ткачук пояснив, що у кожному районі існують евакуаційні комісії, вони створені давно, на випадок абсолютно різних надзвичайних ситуацій – від повені, до аварій на об’єктах критичної інфраструктури.
Там періодично проводять навчання, обговорюють різні варіанти, серед яких і обов’язкова евакуація.
Тоді у КМДА просили журналістів і блогерів бути відповідальними, “не грати на руку ворогу і не створювати паніку на порожньому місці”.
Читайте також: Зеркаль: росіяни хочуть зробити Холокост в Україні, особливо – у Києві
Нагадаємо, сьогодні вранці росіяни знов завдали масованого удару по Україні, є прильоти в одній із громад Київської області – частина Київщини залишилась без світла, є руйнування об’єктів критичної інфраструктури, приватних будівель і потерпілі. Також знеструмлена частина столиці, хоча в самому місті прильотів не було. Сили ППО за ранок збили 44 з понад 50 російських ракет.
Дивиться також: Тричі на добу: киянам підготували нові графіки відключення світла
Як повідомляв “ВК”, з 10 жовтня РФ завдала близько 300 ударів по об‘єктах критичної інфраструктури. В Україні зруйновано третину електростанцій. З постраждалих ТЕС повністю відновлено три об’єкти, ще чотири перебувають на завершальній стадії, 12 в екстреному відновленні.
У Києві від ударів постраждали три ТЕС. Почалися масштабні відключення електроенергії по всій країні.