Про проблеми, від яких потерпають власники автомобілів у столиці “ВК” раніше розповідав – водії скаржилися, що бояться залишити машину під час повітряної тривоги та сховатися в укриття, бо може виявитися, що після сигналу про відбій машину уже вивезли на штрафмайданчик евакуатори.
Проблеми виникали і в людей, які приїхали на кілька годин до Києва у справах, часто з волонтерською місією або щоб потурбуватися про родину в умовах війну, і незчулися коли авто зникло. Потім доводилося витрачати ледь не добу та шукати, де притулитися на нічліг аби забрати машину назад. Ще навесні 2023 року у парламенті реєстрували законопроект №9092, який передбачав заборону на роботу комунальних евакуаторів під час дії воєнного стану.
Читайте також: На штрафмайданчику в Києві згоріли одразу 7 автомобілів
Тоді ініціатива застрягла в комітетах, а у 2024 році у сесійну залу на розгляд потрапила наступна версія законопроекту №9092-3 і тепер за неї проголосували депутати у першому читанні.
Читайте також: Не Арахамією єдиним. Евакуатор забрав машину у “Слуги народу”, поки той на з’їзді партії
Що передбачає ініціатива:
- інспектори з паркування не будуть уповноважені забирати автомобілі на штрафмайданчик
- евакуація машин, що блокують рух та порушують ПДР надалі буде відбуватися, однак нею будуть займатися виключно патрулі доріг
- за муніципальними інспекторами залишиться право виписувати штрафи за паркування автомобілів на місцях, передбачених для машин осіб з інвалідністю
Ухвалення законопроекту врегулює питання тимчасового затримання транспортного засобу під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, а саме під час повітряної тривоги дозволить зберегти життя та здоров’я водіїв, які змушені швидко залишати транспортні засоби для пошуку укриття, при цьому порушуючи правила зупинки або стоянки, – переконані автори ініціативи.
Також автори законопроектів розкритикували систему евакуації автомобілів, яка нині діє у столиці:
У більшості випадків, виконавчі комітети місцевих рад зловживають наданим правом та перетворили евакуацію транспортних засобів на власний бізнес-проект. Часто такі затримання відбуваються навіть без законних підстав. Особливо ганебна ситуація склалась у великих містах: Київ, Харків, Дніпро, Одеса тощо, – вказано у пояснювальній записці до законопроекту.
Читайте також: Халепа через парковку. Машину родини Вакарчука відправили на штрафмайданчик
Зазначається, що на думку депутатів, формування вартості послуг із евакуації транспортних засобів “є непрозорою та зазвичай завищеною. Безпосередньо евакуацією транспортних засобів займаються приватні компанії або ФОП, які наближені до керівництва міста”.
Читайте також: Коня зупинить, в палаючу хату зайде: жінка собою захищала авто від евакуатора
Раніше “ВК” розповідав, що у Києві за офіційними даними за день евакуюють близько 250-350 автомобілів, що порушили правила парковки. Під час повітряної тривоги евакуація не здійснюється.
За законопроект №9092-3 депутати парламенту ще мають проголосувати в цілому, а поки евакуація автомобілів виглядає у Києві приблизно так:
@motomoto.ukraine Штрафмайданчик , Київ , забор не правильно припаркованих авто , 1 хвилина 🤣 і ваше авто в надійних руках @Александр Маковецкий @DDKmotor #ддкмотор #motomoto #евакуатор #полиция #паркування #автомобили #киев ♬ оригінальний звук – Мото Мото Мотосалон