Про це розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Він нагадав, що у 2023 році столиця запровадила одразу два проєкти із збереження та збільшення біорізноманіття в столиці: ділянки без скошування та декоративні луки.
Як і повідомляли раніше, на повну насолодитися результатами другого експерименту можна лише з цього року – такою є специфіка луків.
Завдяки зусиллям наших комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень по всьому місту зараз квітнуть 17 локацій з барвистими декоративними луками. Також у місті є 39 ділянок без скошування, а отже природного зростання трав та квітів.
За словами посадовця, ці зелені оази мають масу переваг: покращують якість повітря, поглинаючи вуглекислий газ; створюють притулок для корисних комах-запилювачів, зберігають вологу в ґрунті завдяки довгому корінню багаторічників; потребують менше ресурсів на обслуговування, що економить бюджетні кошти.
Олександр Возний також додав фото експериментальних ділянок.
Читайте також: У Києві почали з’являтися парклети – простори для відпочинку і спілкування
Нагадаємо, Київ продовжить експериментальний проєкт із впровадження європейських практик захисту біорізноманіття, який передбачає створення декоративних луків зі злаками, що потребують мало догляду, замість газонів із постійним косінням трави.