Експерт розповіла, які вакцини діятимуть проти “Омікрону”

18:21 14.12.2021

Після 10 січня в Україні очікується зростання випадків захворюваності на коронавірус.

Експерт розповіла, які вакцини діятимуть проти “Омікрону”
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла на телеканалі “Київ” доктор медичних наук, експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я з реагування на епідеміологічні загрози Наталія Виноградова.

За словами експерта, Україна зараз перебуває у періоді високого зараження цілою низкою респіраторних інфекцій, до яких належить і ковід. Причому нинішня ситуація гірша порівняно з таким самим періодом минулого року.

“Ми не вийшли з осінньої хвилі епідемії належно, яка була надто затягнутою – у 2,5 рази довшою, ніж у 2020-му. А на свята, як завжди, розпочнуться міграційні процеси. Дуже насторожує, що в нас одночасно циркулюватимуть “Дельта” та “Омікрон”. Водночас, вони можуть створити додаткові для нас проблеми. Тому що можливе одночасне проникнення та утворення нових генетичних мутацій. Це одна з найсерйозніших загроз сьогодні. Тому що може з’явитися варіант вірусу, який нас ще більше турбуватиме – і за зараженістю, і за перебігом хвороби. Але також можливий варіант, коли “Омікрон” стане першим кроком у зменшенні інтенсивності пандемії за рахунок появи більш “м’якого” штаму. Адже найголовніше, що цікавить людей – не хворіти важко”, – розповіла Виноградова.

Щодо бустерної дози вакцини епідеміолог і вірусолог сказала, що наявні в даний час вакцини моно-антигену ніяк не допоможуть. Занадто сильні мутації сталися у “шипі” вірусу.

“А ті вакцини, які міститимуть N (ядерний) антиген, сподіваюся, від них буде толк, тобто вони матимуть потенціал для стримування навіть “Омікрону”. Якщо говорити про вакцини проти “Дельти” – також велика користь для нашої країни, бо зараз циркулює саме цей штам. І бустерна доза може значно понизити поширення”, – пояснює фахівчиня.

Також, на її думку, Україна майже досягла 70%, а в деяких регіонах навіть більше так званого колективного імунітету. Але треба розрізняти поствакцинальний, який, як зараз показують деякі країни з більшим відсотком, не стримує “Омікрон”, і імунітет людей, які перехворіли. У нашій країні дуже великий відсоток тих, хто перехворів. І разом із поствакцинальним Україна наближається до 70%.

Читайте також: Померла перша людина від нового штаму коронавірусу “Омікрон”

Нагадаємо, український лікар розповів, чим небезпечний новий штам “Омікрон”.

Великий Київ у Google News

підписатися