Екологічна стратегія Києва – 6 основних тез

11:00 25.05

Збільшення площі зелених зон, питна вода просто з-під крана та електротранспорт – ці та інші рішення запропоновані в новій екостратегії для Києва.

Екологічна стратегія Києва – 6 основних тез

Основний документ розробили ще в 2019 році. Тоді його ініціював Костянтин Яловий. “Великий Київ” передає основні тези нової екологічної стратегії Києва, розрахованої на реалізацію до 2030 року. Основні напрями: чиста вода, чисте повітря й чиста енергія, зелені зони та біорізноманіття та кругове управління відходами.

1. Продовження політики Київської міської державної адміністрації стосовно збільшення площі зелених зон.

2. Реконструкція системи водопостачання для того, аби воду можна було пити з-під крана. 

3. Створення онлайн-платформи для киян для моніторингу чистоти повітря, аби містяни могли оминати місця скупчення шкідливих сполук. 

4. Реконструкції Дарницької ТЕЦ-4 і відмови від використання вугілля в енергетиці.

5. Розвиток інфраструктури електротранспорту: створювати мережу зарядних станцій для електромобілів, будувати лінію швидкісного трамвая на Лівому березі, оновлювати рухомий склад громадського транспорту на більш енергоефективний. Зокрема і вводити в експлуатацію тролейбуси з автономним ходом та електробуси. 

6. Зведення сміттєпереробного заводу. Планується, що він вироблятиме біогаз із подальшим перетворенням на електричну й теплову енергію для потреб міста та постачанням у мережу за зеленим тарифом.

Ініціатива експертів та киян може втілитися в життя вже найближчим часом. На сьогодні документ зареєстрований у Київраді та перебуває на погоджені Постійної комісії з питань екологічної політики, засідання якої має відбутися найближчим часом – орієнтовно в перших числах червня. Далі – експертиза юридичного управління Київради, що триватиме не більш ніж 10 днів. Після цього проєкт рішення буде внесений у найближчий порядок денної сесії.

Нагадаємо, раніше Київрада виділила ділянки під парк “Микільська Слобідка”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...