е-Школа та е-Військкомат: які сервіси будуть доступні в “Дії” до 2023 року

15:48 28.02

Безліч послуг в Україні потребують цифровізації, щоб позбавитися бюрократії, черг та корупції. Тому створюються нові рішення. Головна мета – отримання 100% державних послуг у “Дії”.

е-Школа та е-Військкомат: які сервіси будуть доступні в “Дії” до 2023 року

Про це написав керівник проєкту “Дія” Мстислав Банік у колонці для НВ.

За його словами, до 2023 року планують провести цифрову трансформацію у всіх сферах та галузях:

  • юстиції, внутрішніх справ та міграції (зокрема е-Нотаріат, е-Майно, е-Банкрутство, е-Міграція тощо);
  • економіки та торгівлі, фінансів, податкової та митної сфери, культури, молоді та спорту (е-Підприємець, е-Дозвіл, е-Митниця, е-Акциз);
  • інфраструктури, розвитку громад та територій, стратегічними галузями промисловості (е-Містобудування, е-Транспорт);
  • закордонних справ, оборони та реінтеграції (е-Військкомат, е-ВПО);
  • медичних послуг та управління медичною інформацією та ін.

Детальніше про декілька проєктів.

е-Нотаріат. Для кожного працівника цієї сфери створять електронне робоче місце, електронний архів нотаріусів та електронний реєстр нотаріальних дій. Угоди можна буде посвідчувати онлайн.

е-Майно. Можна буде оплачувати через застосунок «Дія» адмінзбір за нерухоме майно, реєструвати речові права на нього та користуватися послугами бюро технічної інвентаризації (БТІ) онлайн. Крім того, обіцяють створити цифрові інструменти для протидії рейдерству.

е-Будівництво. Створять єдиний національний адресний реєстр та оптимізують послуги у сфері будівництва: забезпечать взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг в електронному вигляді. Це має знизити рівень корупції в сфері будівництва.

е-Школа. Створять єдину державну електронну базу учнів та працівників усіх закладів освіти, щоб забезпечити рівні права в освіті для всіх. На е-платформі Всеукраїнської школи онлайн розмістять матеріали дистанційних курсів з усіх дисциплін для учнів 5−11(12) класів, вчителі зможуть створювати онлайн-кабінети і наповнювати їх матеріалами уроків, а також працюватимуть електронні журнали та щоденники.

е-Лікарня. За допомогою сервісу хочуть позбавити людей необхідності мати паперові довідки, фізичної присутності для укладення договору з сімейним лікарем та запису до лікарні. Створюють електронну систему охорони здоров’я, яка забезпечує автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією. Крім того, створюють онлайн-систему управління запасами лікарських засобів та медичних виробів, модернізують Державний реєстр лікарських засобів і Державний реєстр медичних виробів, розвивають застосування електронних рецептів. Крім того, запроваджують спостереження за інфекційними захворюваннями та поступово відкривають дані у сфері громадського здоров’я.

е-Соцзахист. Впроваджують комплексну автоматизацію соціальної сфери за єдиними стандартами, спрощення ділових процесів та усунення дублювання, запровадження електронних послуг у сфері соціальної політики, призначення/надання адресної допомоги, пільг, пенсії, соціальних послуг тощо.

е-Міграція. За допомогою порталу та застосунку “Дія” можна буде змінювати місце реєстрації онлайн за місцем фактичного проживання.

е-Дозвіл. В електронному кабінеті на порталі “Дія” можна буде оформлювати дозволи та ліцензії. 

Зазначається, що завдяки такій цифровізації державний апарат буде значно оптимізовано, органи влади працюватимуть максимально ефективно та без корупції, а прийняття управлінських рішень базуватиметься на використанні цифрових інструментів, у тому числі надання автоматичних послуг.

Нагадаємо, записатися на вакцинацію через “Дію” можна буде наступного тижня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...