Диво природи, чудо селекції: у столичному ботсаду цвітуть квіти неймовірної краси з п’янким ароматом

Автор: Галина Ворона
03:51 03.07

Середина літа – період активного квітування лілійників Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка. Окрім неймовірної краси, ці квіти мають надзвичайно виразний аромат.

Диво природи, чудо селекції: у столичному ботсаду цвітуть квіти неймовірної краси з п’янким ароматом
Світлодіодне освітлення

Як розповіли на Facebook-сторінці ботсаду, їхня колекція сьогодні нараховує 8 видів та різновидів, 205 сортів (в тому числі 15 сортів, створених в ботанічному саду), та понад 200 сіянців, які отримані в результаті гібридизаційної роботи.

В колекції є як сорти як ранньої селекції, так і новинки. Вони різноманітні за висотою, габітусом, формою, розміром, забарвленням квіток, термінами цвітіння.

Представлені сорти відображають не лише історію світової селекції лілійника, але і досягнення українських селекціонерів, зокрема Світлани Пікалової та Еліни Виноградської.

Види та сорти колекції є базою для морфолого-біологічних досліджень, вивчення ритмів їх росту та розвитку, особливостей адаптації рослин в умовах інтродукції. Колекційний фонд лілійника є джерелом поповнення колекцій ботанічних садів та матеріалу для озеленення. Колекція виконує навчально-пізнавальну функцію для квітникарів, студентів біологічних та аграрних спеціальностей, школярів.

Читайте також: У Ботсаду Гришка квітує неймовірна колекція однорічників: шукати красу слід на “Порах Року” (фото, відео)

Нагадаємо, на Харківській площі квітнуть ніжно-рожеві лілії, подаровані Харковом.

Великий Київ у Google News

підписатися