Два медцентри столиці залишились без фінансування – коментар Кличка

12:57 08.07.2020

У Києві медики Центру мікрохірургії ока і Центру репродуктивної та перинатальної медицини вже кілька разів виходили під КМДА з вимогою вирішити проблему фінансування закладів. Але після змін, внесених до Бюджетного кодексу, місто не має законних підстав фінансувати ці два медцентри. Бо вони не захотіли змінювати форму господарювання і не підписали договори з Національною службою здоров’я України.

Два медцентри столиці залишились без фінансування – коментар Кличка Фото: PavlovskyNEWS

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

Зазначу, що з 1 квітня цього року всі медичні заклади Києва, як і країни загалом, фінансують з Державного бюджету через Національну службу здоров’я України. Усі столичні заклади змінили форму господарювання та підписали договори з Національною службою здоров’я. Усі, крім Центру мікрохірургії ока та Центру репродуктивної та перинатальної медицини.Таке рішення не було ухвалене – за ініціативи керівників цих закладів та за протекції деяких депутатів Київради. До 1 квітня місто в повному обсязі фінансувало столичні комунальні медзаклади. Після змін, внесених до Бюджетного кодексу, місто тепер не має законних підстав фінансувати ці два медзаклади”, – наголосив мер Києва.

Він зазначив, що місто може тільки підтримувати їх роботу: ремонтувати приміщення та будівлі, забезпечувати необхідним обладнанням. І місто це робить.

Напередодні чергової сесії Київради медпрацівники цих закладів організували акцію з вимогою передати установи в підпорядкування МОЗ.

Але ж, ці заклади збудовані за рахунок міського бюджету, за гроші киян, обладнані за кошти міста. І мають залишитися у місті та надавати послуги мешканцям столиці. Такої думки більшість депутатів Київради, які не підтримали вчора проект рішення про передачу майнових комплексів медзакладів у власність держави”, – підкреслив Кличко.

За його словами, вже вступили в дію зміни до постанов Кабміну, які дозволяють цим установам укласти угоду з Національною службою здоров’я. Та розпочати роботу в рамках Програми медичних гарантій. За умови зміни форми господарювання до кінця цього року.

Обидва заклади ще минулого тижня подали документи до НСЗУ для укладання відповідних угод. І сьогодні саме від їх керівників залежить, як швидко вони отримають фінансування, а працівники, відповідно, зарплатню”, – зазначив Кличко.

Нагадаємо, раніше Кличко також дав коментар з приводу будівництва ТРЦ замість книжкового ринку “Петрівка”.

Великий Київ у Google News

підписатися