Дрони, військові та поезія Шевченка – в КПІ обирають кращу версію муралу

Автор: Оксана Тупальська
13:41 24.10.2023

На фасаді одного з корпусів КПІ вирішили створити патріотичний мурал, який розповідає про перемоги та досягнення під час війни з російським окупантом. Обирають кращу версію серед ескізів, розроблених дизайнерами вишу.

Дрони, військові та поезія Шевченка – в КПІ обирають кращу версію муралу
Світлодіодне освітлення

Мурал планують розмістити на фасаді корпусу №9, поруч з яким розташований Парк нескорених, створений минулоріч на честь студентів КПІ, які самоорганізувалися у групи самооборони після початку війни.

На першому варіанті – безпілотники, ракети, електронні схеми, а поруч з ними – зображення Архістратига Михаїла та звичні для ока технарів  армілярні сфери і квадрат генія. Доповнювати картину має квітка з гербом україни, виконана в яскравих барвах. Мета зображення – візуалізувати внесок КПІ до оборони країни.

Друга ідея – розпис на горизонтальній стіні. Тут – зображено вигляд фасаду іншого корпусу №1, трохи графіки, деталі блокпостів, які були розставлені в Києві перед початком повномаштабного вторгнення, а поруч – військова, яка боронила край від ворога. 

Третя ідея – «пророчі вірші» Тараса Шевченка з використанням шрифту Kobzar КБ, створеного на основі почерку поета. Поруч з історичним – сучасний комп’ютерний шрифт. 

Четверта версія – компіляція попередніх ідей. 

Нагадаємо, студенти Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського не підтримують ідею розміщення муралу на фасаді 9 корпусу. Кошти на це мала виділити Соломʼянська райдержадміністрація.

Серед попередніх ідей – було використання цитати Вакарчука, який закликає “не дивитися на Україну як на землю своїх батьків”.

Великий Київ у Google News

підписатися