ДПА у випускних класах хочуть “відділити” від ЗНО

17:24 04.12.2020

Випускників, які завершують середню школу у 2021 році, можуть звільнити від обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

ДПА у випускних класах хочуть “відділити” від ЗНО

Про це в коментарі Освіта.ua повідомив в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

За його словами, зважаючи на епідемічну ситуацію, в УЦОЯО розробили кілька моделей ЗНО у 2021 році. Деякі з них передбачають звільнення від обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО здобувачів повної загальної середньої освіти.

Наразі пріоритетною є модель, за якої випускники у 2021 році можуть складати ДПА за вибором: або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.

Водночас усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти, здаватимуть ЗНО у встановлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

В УЦОКО кажуть, що у разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань.

Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА», – пояснив Валерій Бойко.

Він підкреслив, що відповідно до чинного законодавства проходження ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО, окрім випадків, визначених законодавством.

У зв’язку з цим, у разі обрання такої моделі проведення ЗНО-2021, Верховна Рада має прийняти відповідні законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО», – зауважив Валерій Бойко.

До розгляду цього питання парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій повернеться в першій половині березня, коли буде більше інформації про стан епідемічної ситуації в країні.

У разі позитивного рішення профільний комітет рекомендуватиме парламенту проєкт відповідних законодавчих змін.

Нагадаємо, випускний екзамен з математики буде обов’язковим.

Великий Київ у Google News

підписатися