Дозвіл на знесення будинку на Саксаганського повинен був видавати Мінкульт – КМДА

18:06 24.09

Департамент охорони культурної спадщини КМДА звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики з проханням відреагувати в межах повноважень на знесення будинку на вул. Саксаганського, 76, що розташований на території Центрального історичного ареалу м. Києва та в зоні регулювання забудови першої категорії.

Дозвіл на знесення будинку на Саксаганського повинен був видавати Мінкульт – КМДА

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

КМДА називають “зухвалими діями забудовника” знесення будинку на вул. Саксаганського, 76.

Сам він, за даними міськадміністрації, не перебуває на обліку як пам’ятка або щойно виявлений об’єкт культурної спадщини, проте поряд  – за адресами: вул. Саксаганського, 74 та вул. Саксаганського, 78, – розташовані будинки, які занесені до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва і мають статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Департамент у своєму листі до Мінкульту зазначив, що за результатами інспекції зафіксовано: територія навколо будинку огороджена парканом. Під час огляду зафіксовані роботи з демонтажу зазначеної будівлі. Відповідно до інформаційного щита, розташованого біля паркану, на об’єкті проводять роботи з «Реконструкції з надбудовою адміністративного будинку за адресою: вул. Саксаганського, 76 в Голосіївському районі міста Києва».

У КМДА звертають увагу, що відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», “погодження програм і проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, земляних робіт на пам’ятках національного значення, їхніх територіях, в історико-культурних заповідниках, на історико-культурних заповідних територіях, у зонах охорони, а також програм і проєктів, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини, а також проведення перевірок та видання приписів щодо охорони пам’яток національного значення, припинення робіт на цих пам’ятках, їхніх територіях і в зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи здійснюються за відсутності затверджених або погоджених програм і проєктів, дозволів або з відхиленням від них належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини – Міністерства культури та інформаційної політики”.

загрузка...

Враховуючи це, інформуємо щодо ситуації, яка склалася за вказаною адресою з метою вжиття заходів відповідного реагування в межах наданих повноважень”, – йдеться в листі Департаменту до Міністерства культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, сьогодні на вулиці Саксаганського знесли найстаріший будинок, якому біля 150 років.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...