Власники квартир в ЖК “Еврика” зареєстрували та зібрали необхідну кількість підписів під петицією “№12474 Сприяння виконанню Меморандуму від 07 квітня 2021 року в частині добудови ЖК «ЕВРИКА»”.
Вони закликають міську раду забезпечити фінансування об’єкту та допомогти в отриманні опалення та інших комунальних послуг у трьох багатоповерхівках, куди до введення в експлуатацію заселилися 2500 людей.
“Внаслідок недобросовісної діяльності АТ АКБ «АРКАДА» та пов’язаних з ним осіб наразі в даному ЖК залишаються недобудованими 23 житлових будинків і ряд важливих об’єктів соціально-побутової та інженерної інфраструктури”, – зазначають інвестори.
У петиції зазначається, що нині перешкодою для завершення робіт відсутність дозволу від Київського національного університету імені Тараса Шевченка, якому в травні 2023 року дирекцією з добудови були надані повноваження замовника будівництва як користувача земельних ділянок.
“У зв’язку з бездіяльністю власника земельної ділянки-замовника будівництва – КНУ ім. Тараса Шевченка забудовник не може продовжувати будівництво житлового комплексу «ЕВРИКА» та ввести в експлуатацію будинки №14, №15 та №18 (у які вже заселено близько 2500 проживаючих громадян у 840 квартирах)”, – зазначають у петиції.
Повідомляють, що постачати газ для опалення будинків №14, №15 та №18 без сертифікату готовності об’єктів ПАТ «Київгаз» відмовляється.
Заступник голови ВМВА Вячеслав Непоп у відповідь на петицію повідомив, що важелів впливу на університет (користувача ділянок, де розміщені висотки), міська влада не має.
Водночас, запевнив, що після проведення технічного та фінансового аудиту компаній групи «Аркада» встановлений дефіцит коштів для добудови на суму 3,6 млрд грн.
“Меморандумом були визначені джерела для покриття дефіциту коштів на добудову, ключові із яких – продаж товарних залишків в ЖК «Еврика» та «Патріотика», а також кошти від реалізації 10% площ в ЖК «Патріотика на озерах». Відповідно до затверджених «Графіків з добудови» – попередні строки добудови складали орієнтовно 7 років”, – повідомив Непоп.
Мовляв, станом на тепер, якщо вдасться реалізувати всі товарні залишки в ЖК «Еврика» та «Патріотика» та 10% площ в ЖК «Патріотика на озерах» одночасно, за попередніми підрахунками вдасться покрити дефіцит коштів на добудову та добудувати всі житлові комплекси у строк від 3 до 4 років.
“Точні строки реалізації добудови залежать від ситуації в Україні, завершення військових дій, можливості нормальної роботи підрядних організацій, наявності трудових ресурсів… Викуп всіх вільних площ в об’єктах АТ АКБ «АРКАДА» потребує значних коштів (10 млрд 650 млн 537 тис 523,08 грн), яких на сьогодні, враховуючи воєнний стан у країні, в бюджеті міста Києва не передбачено”, – зазначив заступник голови ВМВА.
Нагадаємо, будівництво ЖК “Патріотика на озерах” АТ АКБ “Аркада” планував на перешийку між озерами Небреж і Тягле. Проти цього будівництва роками виступали мешканці району, які об’єдналися в ініціативу «Екопарк Осокорки».
Так виглядала територія до того, як до неї придивився забудовник.
План забудови на місці зеленої зони на Осокорках – це зведення 25 нових висоток. Екологи вимагали створити екопарк, говорячи, що ця територія між озерами є унікальним місцем поширення червонокнижних рослин та тварин.
Наприкінці 2020 року інвестори, які викупили квартири запропоновані банком “Аркада” та змерзлі після виходу фінустанови з ринку, влаштовували видовищні мітинги в центрі Києва. Вимагали відновити будівництво 40 будинків, що були заморожені на той час на понад 2 років.
Зрештою, Кличко сказав мітингуючим, що сам-на-сам з проблемою їх не залишить і додав, що аудит щодо обєктів ЖК “Еврика”, “Патріотика”, “Патріотика на озерах” перебуває на розгляді в МВС, СБУ та Нацбанку.