Дослідники створили 3D-модель підземелля Києво-Печерської лаври

Автор: Галина Ворона
17:49 03.04

Команда Skeiron, що спеціалізується на лазерному скануванні спадщини, дослідила кожен сантиметр печер на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” та назавжди зберегла стародавню памʼятку у вигляді 3D-моделі.

Дослідники створили 3D-модель підземелля Києво-Печерської лаври

Про це повідомляється на Facebook-сторінці заповідника.

Команда Skeiron оцифрувала Ближні та Дальні печери, що дозволило заповіднику отримати нові дані та поглибити розуміння їхньої структури.

Як пояснюють дослідники, це важливо для подальшого збереження лаврських печер, а також для наукових досліджень.

Дослідники опублікували у вільному доступі на YouTube каналі міні-фільм про печери Києво-Печерської лаври.

Довідково. Києво-Печерська Лавра – це монастирський комплекс, що належить до найважливіших історичних та релігійних об’єктів в Україні. Лавра має статус світової спадщини ЮНЕСКО і є відображенням довгої та важливої історії розвитку України та християнства загалом.

 Історія Києво-Печерської лаври починається в XI столітті, коли Антоній Печерський оселяється у власноруч викопаній печері на дніпровському пагорбі. До нього починають приєднуватися інші подвижники християнства і це перетворюється в систему пов’язаних між собою підземних ходів, що з’єднують печерні приміщення. Печерних комплексів два – Ближні та Дальні печери. Коли до Антонія на дальніх печерах приєдналася браття він перейшов на сусідній пагорб і заснував ближні печери. Печери знаходяться на глибині від 5 до 15 метрів і їх загальна довжина їх складає понад 800 метрів.

Читайте також: У Києві оцифрували церкву княжої доби, що є найдавнішою спорудою у столиці 

Нагадаємо, у Києві створять цифрові копії об’єктів культурної спадщини.

Великий Київ у Google News

підписатися