У Києві створять цифрові копії об’єктів культурної спадщини

Автор: Галина Ворона
17:29 27.02

ГО “Україна Інкогніта” допоможе оцифрувати об’єкти культурної спадщини Києва.

У Києві створять цифрові копії об’єктів культурної спадщини
Світлодіодне освітлення

Як розповіла директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова, відповідний меморандум про співпрацю був підписаний під час засідання постійної комісії Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини.

За її словами, громадська організація “Україна Інкогніта” збирає дані про історичні пам’ятки України вже не перший рік. Нині вони готові взяти на себе оцифрування об’єктів культурної спадщини і на території Києва.

Відтак, столиця отримає цифрові копії – тривимірні моделі об’єктів наших пам’яток. Це надзвичайно необхідна справа в умовах війни, адже у випадку руйнувань така копія дозволяє точно відтворити об’єкт. Умовно кажучи надрукувати на 3D-принтері.

Звичайно, таке твердження дуже спрощене, але за допомогою цифрової копії можна отримати обмірні креслення будь яких, навіть дуже складних, елементів споруди.

У ГО “Україна інкогніта” розповіли, що у співпраці із Департаментом вже створили цифрову копію церкви Спаса на Берестові, а також у тестовому режимі відцифрували декілька київських мозаїк.

Деякі результати їхньої роботи вже можна побачити. 

Читайте також: У Києві вже “оцифрували” понад 200 тисяч дерев

Нагадаємо,  у Києві розпочато оцифрування Успенського собору – національної святині України, головного храму Києво-Печерської лаври.

Великий Київ у Google News

підписатися