Будинок Родіна на Гончара має отримати охоронний статус – мерія

Автор: Марія Супрун
13:09 26.02

Нещодавно суд скасував статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини для будинку Осипа Родіна, що знаходиться на вулиці Олеся Гончара, 71. Наразі Департамент охорони культурної спадщини КМДА готує апеляційну скаргу на це рішення.

Будинок Родіна на Гончара має отримати охоронний статус – мерія

 Про це розповів в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Мінкультури мало б лише своїм наказом занести споруду до Держреєстру нерухомих пам’яток України. Проте власник будівлі не погодився з такими діями міської влади та громади і оскаржив їх у суді. Окружний адміністративний суд так і не знайшов історичної цінності в об’єкті та скасував наказ Департаменту», – зазначив Мондриївський.

Мондриївський також нагадав, що двоповерхова садиба була зведена за авторським проєктом архітектора Володимира Ніколаєва і стала невід’ємним елементом забудови кварталу. Проте чомусь суд не розгледів історичної та архітектурної цінності об’єкту.

Звісно, ми готуємо апеляційну скаргу та сподіваємось на рішення на користь громади і захисту історичного будинку”, – додав заступника голови КМДА.

Нагадаємо, у вересні минулого року Департамент охорони культурної спадщини надав будинку Родіна статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. А вже 28 січня цього року, Окружний адмінсуд Києва скасував цей наказ Департаменту.

Читайте також: 12 років боротьби. На Гончара почали демонтаж зайвих поверхів скандального будинку (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися