Допекло. Владу просять заборонити “святкові обстріли”

18:38 05.01

Українці просять заборонити в країні продаж та використання піротехнічних засобів, які наносять величезну шкоду довкіллю, а також фізичному і психологічному здоров’ю людей і тварин.

Допекло. Владу просять заборонити “святкові обстріли”

Відповідна петиція №22/111058-еп з’явилась на сайті президента.

Ми часто стикаємося з тим, що на свята ми знаходимося під обстрілом. Обстрiлом не бомб і гранат (виняток становить зона АТО). А піротехнічними обстрілами, які знаходяться в широкому доступі. Використання піротехнічних засобів регулюється постановою 3 серпня 2011 року № 839, але не виконується, не перевіряється і не регулюється органами захисту населення”, – зауважує автор звернення Ксенія Треняк.

Вона звертає увагу, що від вибухів феєрверків, петард, хлопавок та інших піротехнічних засобів страждає безліч людей і тварин, особливо в новорічну ніч.

Шкода, що завдають піротехнічні засоби, величезна. Людям, які пройшли АТО, звуки вибухів нагадують війну і це завдає колосальну шкоду психологічному здоров’ю. Людям похилого віку з величезним багажем хвороб – це завдає шкоди фізичному здоров’ю. Для молодих мам і їх маляток – це і фізичне насильство і знущання над здоров’ям. Для тварин – це величезний стрес, жах та їх вбивство”, – пояснює автор петиції.

Вона також нагадує, що через використання піротехніки щороку гине величезна кількість тварин, як наприклад, в цьому році в Римі – після феєрверку йшов дощ з мертвих птахів. Україна не є винятком. Варто лише почитати форуми – скільки втекло або померло домашніх улюбленців, внаслідок використання фейерверків та петард.

У зв’язку з цим автор просить співвітчизників підтримати дану петицію, а владу – прийняти її і низку законопроектів про заборону продажу та використання піротехнічних засобів, зокрема:

1. Заборонити продаж і використання таких піротехнічних пристроїв як: салюти, феєрверки; хлопавки; петарди; вертушок; холодні фонтани; фаєри; ракети; стробоскопи; міномети; установки Балет, Катюша, Дракон, Римські свічки; вулкани; пневмохлопушки і інші.

2. Заборонити продаж і використання піротехнічних пристроїв, які перевищують норму шуму в 70 Дцб, встановлену статей 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

3. Ввести кримінальну відповідальність за незаконний продаж піротехнічних засобів, які можуть нанести шкоду життю людей та тварин, та їх здоров’ю – як фізичному так і психологічному.

4. Ввести великі штрафи за незаконне використання феєрверків, петард та інших піротехнічних засобів, які можуть нести шкоду життю людей та тварин, та їх здоров’ю – як фізичному так і психологічному.

5. У великі свята патрулювати національною поліцією стадіони, сквери та парки на випадок використання піротехнічних засобів.

Нагадаємо, в Києві заборонили використовувати під час недержавних свят феєрверки і салюти. Попри це у столиці торгують піротехнікою прямо на вулицях. 

Великий Київ у Google News

підписатися