Попри заборону у Києві торгують піротехнікою прямо на вулицях

19:55 28.12.2020

У столиці напередодні свят продають піротехніку як гарячі пиріжки – з лотків прямо на вулиці. Оскільки це категорично заборонено, то як мінімум дивує відсутність реакції з боку поліції і те, наскільки вільно почувають себе продавці. При тому що влада столиці заборонила використання салютів, петард і феєрверків.

Попри заборону у Києві торгують піротехнікою прямо на вулицях

Так, громадський діяч і журналіст Андрій Неліпа оприлюднив у Facebook зроблене сьогодні фото, як торгують піротехнічними виробами на Оболоні біля станції метро “Мінська”.

За його словами, вдень лотки з піротехнікою стоять перед ринком, як стемніє – в підземних переходах.

Чи можна так в Києві продавати на розкладках петарди і феєрверки? Не можна. А чи можна в Києві використовувати на святах петарди і феєрверки? Не можна. Чи такі продавці мають відповідні документи? Ні. Вони хіба не продають петарди і феєрверки дітям? Продають. І як наслідок – маємо купу малолітніх ідіотів, які залюбки влаштовують стрілянину у дворах спальних районів, лякаючи на смерть літніх громадян, хворих на серце і мамаш з дітьми у колисках, кидаючи під ноги. Чим потужніше бахкає – тим веселіше Не кажучи вже про численні факти травмування через неякісні вироби і необачне використання” – зауважує Неліпа.

Він нагадує, що продавати петарди, фейерверки та іншу піротехніку на ринках, а тим більше на вуличних розкладках категорично заборонено. Їх можна купувати тільки в спеціалізованих магазинах. Для кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності.

За відсутності цього піротехнічний виріб вважається контрафактним, а його реалізація і використання заборонені. Також категорично заборонено продавати будь-які піротехнічні засоби особам віком до 18 років. 

Контролювати дотримання правил має Національна поліція України, відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів передбачена статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладання штрафу в розмірі від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 595 грн до 1020 грн) з конфіскацією предметів торгівлі.

Тож у разі виявлення порушень встановлених законодавством норм, або застосування таких небезпечних забавок із ризиком для оточуючих треба звертатись до поліції, або повідомити про це на лінію “102”.

Нагадаємо, в Києві прийняли новий порядок організації і проведення недержавних масових заходів. Він передбачає заборону феєрверків і салютів, а також виключає можливість проведення масових заходів розважального характеру на Алеї Героїв Небесної сотні і вулиці Трьохсвятительській в межах Стіни пам’яті загиблих Героїв.

Великий Київ у Google News

підписатися