Донація крові зменшує ризик розвитку злоякісних пухлин та виникнення тромбозу

Автор: Любава Лисичкіна
18:30 28.02

В університеті Шевченка сьогодні на донацію прийшли 130 осіб: на потреби ЗСУ було зібрано 109 одиниць крові! Лише уявіть, якщо одна здача крові здатна зберегти три життя, то сьогодні студенти точно когось врятували.

Донація крові зменшує ризик розвитку злоякісних пухлин та виникнення тромбозу
Про донацію в університеті розповіли в учбовому закладі.  Але слід нагадати, що  донорська кров здатна рятувати життя пацієнтів, але здавати її корисно і для самих донорів. 
 
Про плюси для тих, хто ділиться своєю кров’ю, розповіли у ДонорUA
 
 Безкоштовний аналіз крові
​​Донація крові — це можливість зробити базове обстеження організму. Кожного разу у вас окремо забирають 20 мл крові для аналізів. У лабораторії ще раз перевіряють групу крові та резус-фактор, тестують кров на інфекції (сифіліс, ВІЛ, гепатити В та С), роблять біохімічний і загальний аналізи.
 
 Ефект «warm glow»
Це стан, коли люди відчувають радість і задоволення від того, що допомагають іншим. Це саме те почуття піднесення і сили, яке виникає після донації. Знати, що твоя кров рятує життя – неабиякий стимул здавати її знову і знову.
 
 Зменшує ризик розвитку злоякісних пухлин
Залізо здатне переходити між окисненою та відновленою формами, через що утворюються вільні радикали та зростає ризик утворення пухлин. Разом з кров’ю організм втрачає «зайве» залізо.
Коли залізо присутнє в надлишку, воно порушує окисно-відновний гомеостаз, що призводить до виникнення захворювань.
Та йдеться лише про підвищений рівень заліза – саме ж воно необхідне для нормального функціонування організму.
 
Знижує ризик виникнення тромбозу.
Коли людина позбавляється 450 мл цільної крові, її організм відразу відновлює її об’єм в організмі за рахунок плазми, і лише через певний час виробляються власне клітини. Це означає, що до того, як відновляться усі формені елементи, кров залишається доволі рідкою. Це зовсім незначно впливає на забезпечення органів киснем, але чинить вплив на роботу серцево-судинної системи. Оскільки робота серця – це перекачування крові по всьому організму, а «рідку» кров перекачувати легше, то серцевий м’яз менше перенапружується, що знижує ризик розвитку серцевих захворювань.
 
До слова, 6 весняних порад хірурга, щоб бігати містом та не думати про вени на ногах.
 

Великий Київ у Google News

підписатися