Домашнє насилля – де в Києві можна отримати допомогу та притулок

16:48 23.06.2020

Жертви домашнього насилля можуть зателефонувати на гарячу лінію “15-00” або звернутись до кризової кімнати – її адреса засекречена, а отже люди в повній безпеці.

Домашнє насилля – де в Києві можна отримати допомогу та притулок

Детальніше про допомогу жертвам домашнього насилля розповіла Марина Хонда, заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень в програмі «Київ. Вголос», спільному проекті радіо «Київ 98 ФМ» та телеканалу «Київ».

У минулому році в Києві запрацювала гаряча лінія «15-00», куди можуть зателефонувати люди, які зазнали насильства в сім’ї, отримати консультацію психологів, юристів та інших фахівців.

Робота цієї спецслужби, за словами Хонди, вже на 20% зменшила кількість звернень до поліції, саме через те, що деякі ситуації вирішуються в телефонному режимі, особливо коли потрібна психологічна допомога.

«Але дуже шкода, що люди в основному звертаються вже, коли перейдена межа, коли вже реально проти них вчинено фізичні дії», – додала чиновниця.

Вона уточнює: в минулому році в Києві заяв у поліцію було зареєстровано понад 6 тисяч, а в 2020-м, на момент 1 травня вже було понад 7 тисяч.

Втім, на думку Марини Хонди, ці цифри відносні і швидше свідчать про те, що останнім часом, коли з’явилося більше інформації, люди починають розуміти, що можуть отримати допомогу.

Також вона розповіла, що в Києві вже кілька тижнів функціонує так звана кризова кімната. У ній можуть проживати протягом 10 днів жертви домашнього насильства, які опинилися на вулиці фактично без всього – документів, засобів для існування та ін.

Паралельно з цими людьми працюють психологи, а також інші фахівці, які, наприклад, можуть допомогти знайти родичів, відновити документи тощо.

Зрозуміло, адреса цього приміщення є засекреченою. Як сказала Марина Хонда, зараз вирішується питання про відкриття ще одного такого приміщення для потерпілих, оскільки зрозуміло, що однією кризової кімнати для столиці мало.

Крім того, в Києві працює притулок для жертв домашнього насильства. У ньому люди можуть перебувати кілька місяців.

Тема вкотре піднялась після оприлюднення відео побиття молодої жінки її співмешканцем, на той момент топ-чиновником «Укрзалізнізці», що викликало величезний суспільний резонанс.

Практично відразу агресора звільнили із посади. Втім, як виявилось, ця історія має продовження.

Жертва насильства Наталія Ночвай на сьогоднішній день призупинила всі юридичні дії проти агресора. Про це вона зізналася в ексклюзивному інтерв’ю ведучому Олегу Борисову в програмі «Київ. Вголос».

Жінка розповіла, що відчуває почуття провини через те, що агресора звільнили, а крім того вона продовжує його любити. 

Варто зазначити, що насилля буває не лише фізичне. Так, на початку червня стало відомо, що киянина судитимуть за психологічне насилля над дружиною.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...