Як повідомили у ГО «Мапа Реновації», Верховний Суд прийняв скаргу організації та відкрив касаційне провадження, проти позбавлення будинку Родіна охоронного статусу.
За словами активістів, окремі скарги також були подані Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та Офісом Генерального прокурора.
Крім цього, захисники історичних будівль зауважують, що на сесію Київради, 7 жовтня, винесено проєкт рішення щодо земельної ділянки під пам’яткою на Гончара, 71: “Цільове призначення землі, згідно проєкту рішення: “під будівництво та обслуговування будівель ринкової інфраструктури…” У документі відсутні згадки, щодо охоронного статусу будівлі, яка перебуває на даній земельній ділянці”.
Активісти звертаються до секретаря Київради Владимир Бондаренко з проханням зняти цей проєкт рішення з порядку денного (розділ 3.7.2, пункт 11) та відправити його на доопрацювання.
Нагадаємо, 4 серпня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь забудовника та підтвердив позбавлення будинку Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.
Як відомо, позбавлення статусу почалося з рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Базуючись на експертному висновку благодійної організації «УТОПІК» суд ухвалив рішення, щодо нецінності будинку Родіна.
Шостий апеляційний суд, до якого перейшла справа, підтвердив рішення щодо позбавлення статусу. За словами активістів, все це попри наявні у справі докази про відсутність повноважень БО «УТОПІК» на надання подібних висновків, а також ґрунтовного експертного висновку про цінність будівлі, який долучила до справи ГО «Мапа Реновації».
У вересні минулого року Департамент охорони культурної спадщини надав будинку Родіна статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини.