Договір генпідряду на будівництво Подільського мосту через суд намагаються визнати недійсним

Автор: Галина Ворона
13:20 Сьогодні

Прокуратура через суд вимагає визнати недійсним договір генпідряду на будівництво Подільського мосту, ціна якого за 6 років зросла вдвічі – до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати.

Договір генпідряду на будівництво Подільського мосту через суд намагаються визнати недійсним

Про це повідомляє столична прокуратура.

Як зазначили у відомстві, Подільська окружна прокуратура м. Києва під час виконання представницьких повноважень встановила порушення інтересів держави під час  будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві.

Встановлено, що у квітні 2017 року КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та приватне товариство уклали договір генпідряду на будівництво Подільського мостового переходу вартістю понад 4,3 млрд грн.

Протягом 6 років сторонами укладались додаткові угоди, якими збільшувався строк виконання договору та його ціна. Станом на грудень 2024 року за договором сплачено понад 8,7 млрд гривень.

Крім того, Антимонопольним комітетом України встановлено, що двоє учасників тендеру на проведення будівництва (зокрема і переможець) ще у 2017 році узгоджували свої дії. Так, учасники тендеру користувались однією IP-адресою та одним пристроєм, комунікували між собою, залучали одну й ту саму уповноважену особу.

Таким чином, АМКУ дійшов висновку, що товариства, які брали участь у тендері, мають спільні інтереси та взаємозв’язки.

Ці товариства протягом 2022-2023 років намагались оскаржити рішення АКМУ в судах, однак суди всіх інстанцій відмовили у задоволенні цих вимог.

Зважаючи на всі ці факти та необхідність добудови мосту, що і надалі вимагатиме видатків з бюджету, Подільською окружною прокуратурою міста Києва подано до Господарського суду позов про визнання недійсним договору генпідряду між КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та приватним товариством, що будує міст з 2017 року.

На даний час Господарським судом міста Києва відкрито провадження у справі.

Читайте також: Звідки та куди можна дістатися Подільським мостом 

Нагадаємо, проти осіб, причетних до будівництва Подільсько-Воскресенського мосту, порушено низку кримінальних справ.

Так, у справі про завищення витрат на оренду техніки для будівництва Подільського мосту на 24 млн грн оголошено підозру керівнику генпідрядної організації, а обвинувальний акт щодо виконувача обов’язків директора КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” у цій справі вже скеровано до суду.  Цього ж посадовця підозрюють підозрюють у нанесенні 6,5 млн грн збитків на закупівлі піску для будівництва Подільського мосту. Цікаво, що свою посаду він обійняв у квітні 2023, а підозру отримав вже у вересні того ж року.

Також директора комунального підприємства “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” підозрюють у розтраті 36,5 мільйонів (справа вже в суді), розтраті 104 млн грнрозтраті 6 млн грн, розтраті 3,5 млн грн. Серед підозрюваних також керівник генпідпрядної організації та керівник субпідрядної організації

Раніше повідомлялося про завершення досудового розслідування відносно ще трьох фігурантів цього провадження: першого заступника керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” – замовника робіт, та керівника генпідрядної організації (останні ознайомлюються з матеріалами провадження в порядку ст. 290 КПК України). А також щодо керівника підрядної організації, обвинувальний акт відносно якого у січні 2023 року вже скеровано до суду для розгляду по суті.

Великий Київ у Google News

підписатися