Додаток «ВКонтакте» хочуть вилучити з переліку доступних завантажень

14:35 17.09

Нещодавно з’явилися повідомлення, що оновлена проксі мобільного додатку «ВКонтакте» дозволяє обійти блокування цієї соцмережі на території України. Враховуючи ризики для національної безпеки України та для захисту інформаційного простору, Мінкульт разом з правоохоронними органами вживають заходів для блокування роботи цієї соціальної мережі.

Додаток «ВКонтакте» хочуть вилучити з переліку доступних завантажень

Про це Мінкульт повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Серед іншого, міністерство готує звернення до основних провайдерів програмного забезпечення (Apple, Google та інші) з вимогою вилучити мобільний додаток «ВКонтакте» з переліку доступних завантажень для українських користувачів.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року п’ятий президент України своїм указом ввів в дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні ряду російських компаній. Зокрема, заборона стосувалася ресурсів “Однокласники”, “ВКонтакте” і “Яндекс”. Заборона була введена на три роки, тому 15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив заборону.

Днями розробники “ВКонтакте” повідомили, що в Україні соцмережею тепер можна користуватися без VPN. Відповідне оновлення проксі їхнього додатку надає можливість обійти блокування цієї соцмережі на території України.

У Раді національної безпеки і оборони заявили, що російські спецслужби відновили роботу додатка в Україні напередодні місцевих виборів, щоб отримати дані про українців.

загрузка...

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...