Додаток «ВКонтакте» хочуть вилучити з переліку доступних завантажень

14:35 17.09.2020

Нещодавно з’явилися повідомлення, що оновлена проксі мобільного додатку «ВКонтакте» дозволяє обійти блокування цієї соцмережі на території України. Враховуючи ризики для національної безпеки України та для захисту інформаційного простору, Мінкульт разом з правоохоронними органами вживають заходів для блокування роботи цієї соціальної мережі.

Додаток «ВКонтакте» хочуть вилучити з переліку доступних завантажень

Про це Мінкульт повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Серед іншого, міністерство готує звернення до основних провайдерів програмного забезпечення (Apple, Google та інші) з вимогою вилучити мобільний додаток «ВКонтакте» з переліку доступних завантажень для українських користувачів.

Нагадаємо, 15 травня 2017 року п’ятий президент України своїм указом ввів в дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні ряду російських компаній. Зокрема, заборона стосувалася ресурсів “Однокласники”, “ВКонтакте” і “Яндекс”. Заборона була введена на три роки, тому 15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив заборону.

Днями розробники “ВКонтакте” повідомили, що в Україні соцмережею тепер можна користуватися без VPN. Відповідне оновлення проксі їхнього додатку надає можливість обійти блокування цієї соцмережі на території України.

У Раді національної безпеки і оборони заявили, що російські спецслужби відновили роботу додатка в Україні напередодні місцевих виборів, щоб отримати дані про українців.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...