“Дні доступного кіно”: пройде перший фестиваль для глядачів із вадами зору або слуху

20:45 18.10.2020

В Україні з 26 по 31 жовтня пройде безкоштовний онлайн-фестиваль “Дні доступного кіно” – всі фільми вперше будуть доступні для глядачів з порушеннями зору або слуху.

“Дні доступного кіно”: пройде перший фестиваль для глядачів із вадами зору або слуху

Як повідомляють на сайті організатори, програма складається з українських та всесвітньо відомих фільмів. Подивитися кіно глядачі з порушеннями зору або слуху зможуть за допомогою безкоштовних додатків для смартфонів Earcatch та Subcatсh.

“Українська класика чи голлівудські блокбастери? Історичне кіно чи фентезі? Комедійний мюзикл чи німа драма? Обирай кіно, яке любиш! На цій сторінці будуть розміщені сім культових стрічок зі звукоописом або розгорнутими субтитрами. Незрячі та нечуючі люди вперше зможуть переглянути ці фільми, скориставшись безкоштовними застосунками для смартфонів Earcatch і Subcatсh”, – йдеться в повідомленні.

Так, спеціально для фестивалю створені звукоописання і розгорнуті субтитри до таких фільмів української класики, як “Тіні забутих предків” (1964) Сергія Параджанова, “Земля” (1930) Олександра Довженка і “Зникла грамота” (1984) Бориса Івченка. Фільми вперше з’являться у відкритому доступі і будуть доступні для перегляду всім бажаючим. Подивитися фільми можна буде на офіційному сайті агентства “Доступне кіно”.

У рамках фестивалю відбудеться також показ сучасних українських стрічок, що вийшли в широкий прокат минулого року: документальний фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” Надії Парфан і мюзикл “Гуцулка Ксеня” Олени Дем’яненко. А також всесвітньо відомі стрічки, які будуть анонсовані додатково. Безкоштовно подивитися фільми можна буде на партнерських майданчиках – онлайн-кінотеатрах Takflix і Sweet.TV – за умови попередньої реєстрації на офіційному сайті агентства “Доступне кіно”.

Нагадаємо, на ВДНГ відкриється шокуюча виставка “Всесвіт тіла: Всередині тварин” (ФОТО).

 

Великий Київ у Google News

підписатися