Для пацієнтів із важкими травмами збільшено тривалість реабілітації – МОЗ

Автор: Любава Лисичкіна
06:21 17.06.2023

Цивільні та військові з пошкодженнями спинного мозку, ампутаціями чи важкими черепно-мозковими травмами – потребують особливого підходу та уваги з боку медичної системи. Тож, якщо таким пацієнтам необхідна допомога за кількома реабілітаційними напрямками, – замість двох циклів відновлення вони можуть пройти вісім.

Для пацієнтів із важкими травмами збільшено тривалість реабілітації – МОЗ Фото: ілюстративне
Як пояснили у МОЗ України, відтепер пацієнти із важкими травмами замість 42 зможуть проходити реабілітацію 168 днів.
 
Скільки це коштує?
 
Всі послуги – безоплатні для людей і повністю покриваються НСЗУ Національна служба здоров’я України за Програмою медичних гарантій.
 
Під напрямками реабілітації слід розуміти види реабілітаційної допомоги. Наприклад, коли пацієнт одночасно потребує неврологічного та психологічного відновлення.
 
Що потрібно для реабілітації?
 
 Для проходження реабілітації – не потрібно збирати стоси довідок та долати зайві бюрократичні перепони. Право на послуги з відновлення має будь-яка людина, якій в силу обставин загрожує обмеження функціонування.
 
У МОЗ зауважили, що подовження тривалості реабілітації для пацієнтів із важкими травмами значно підвищить ефективність послуг та позитивно вплине на кінцевий результат реабілітації.
 
Раніше, в рамках пакетів реабілітації в стаціонарних або амбулаторних умовах, всі українці мали право не більше, ніж на два реабілітаційні цикли на рік.
 
Відомо, у передмісті 96-річну бабусю “розвели” по схемі “донька в лікарні” на 40 тис. грн.

Великий Київ у Google News

підписатися