“Дію ломанули”. В мережі продають дані українців – що відомо

Автор: Марія Супрун
12:11 22.01.2022

Невідомі стверджують, що зламали сервіс “Дія” та отримали дані мільйонів українців. Мінцифра дала пояснення.

“Дію ломанули”. В мережі продають дані українців – що відомо
оренда квартири Київ

Інформацію про це сьогодні опублікували одразу кілька користувачів Facebook, а також гільдія IT-фахівців.

За їхніми словами, вчора, 21 січня, користувач одного з тематичних форумів під ніком FreeCivilian виставив оголошення про продаж даних мільйонів українців з сайту diia.gov.ua. Цю інформацію він оцінив у $15 000.

На підтвердження він виставив кілька файлів різного розміру. Крім персональних даних людей у форматі SQL-таблиць та файлів різних документів, які користувачі завантажували в додаток і на портал, вони також містять закриту інформацію державного підприємства “Дія, що підпорядковується Мінцифрі, та всі файли структури порталу “Дія”.

В свою чергу, в Мінцифри назвали оголошення про продаж «злитих» даних українців внаслідок кібератаки провокацією та продовженням гібридної війни.

Починаючи з минулих вихідних, в інтернеті постійно з’являються оголошення щодо продажу даних, нібито отриманих під час кібератаки, що відбулася з 13 на 14 січня. У тому числі багато оголошень стосується продажу бази даних Дії. Такі оголошення мають на меті не тільки залякати суспільство. А ще й дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектора“, – зазначили в Мінцифри.

Також в міністерстві нагадали, що користувачами мобільного застосунку “Дія” є 13,5 млн українців. Водночас, він не зберігає персональних даних, а лише відображає те, що зберігається про них у відповідних державних реєстрах. Відвідувачами порталу “Дія” є понад 13 млн українців, а не 2 млн, як зазначається в оголошеннях.

Закликаємо українців не піддаватися паніці. Усі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах. А оголошення про можливість купити дані, отримані після зламу 14 січня, є аферою: шахраї продають старі дані, що скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року“, – розповіли в міністерстві.

Нагадаємо, нещодавно хакери атакували сайти українського уряду та “Дію”.

Великий Київ у Google News

підписатися