Дітей не прикривав. Мама актора Паші Лі розповіла правду про його смерть в Ірпені

Автор: Марія Супрун
14:11 24.09.2022

На початку березня під Києвом загинув український актор Паша Лі. ЗМІ писали, що Паша захищав Україну від російських окупантів і помер під час обстрілу, намагаючись прикрити своїм бронежилетом дітей. Проте зараз його мати спростувала цю інформацію.

Дітей не прикривав. Мама актора Паші Лі розповіла правду про його смерть в Ірпені

Як розповіла Марія Василівна Лі в коментарі Національній спілці журналістів України, актор загинув 6 березня не як військовослужбовець, що захистив дітей, а як волонтер.

Вона пояснила, що Паша не служив у теробороні чи ЗСУ, а був цивільним волонтером, працював у волонтерському штабі міської ради. А світлина у військовій формі, яку поширили в ЗМІ та соцмереажах, зроблена під час зйомок фільму “Мирний-21”, присвяченого подвигу Луганського прикордонного загону у 2014 році.

Мені потрібна правда про сина, а не легенди! Спочатку про нього писали, ніби він служив у територіальній обороні, потім – ніби загинув від кулі снайпера, віддавши свій бронежилет. Це все – неправда. Вбивство мого сина, цивільного, – це воєнний злочин, за який убивці мають відповісти!“, – зазначила мати актора.

В Національній поліції підтвердили НСЖУ, що загибель Павла Лі розслідується як воєнний злочин і вбивство цивільної особи. Слідчі опитали людей, з якими Паша був в момент загибелі. Усі вони підтверджують слова матері – після повномасштабного вторгнення РФ в Україну актор попросився до волонтерської групи міської ради в Ірпені.

5 березня у волонтерський штаб надійшла інформація, що в Ірпінь зайшли російські війська. Зникла електрика, розпочалися масовані обстріли. Волонтери мусили припинити розвозити гуманітарну допомогу. Наступного дня, 6 березня, мали евакуйовуватися. Але Павло Лі, Ірина Мигитко і Тарас Мельник вирішили перед цим з’їздити по своїх домівках. Тоді ніхто не знав, що ту частину міста, куди вони вирушили, було вже окуповано.

Після повороту з вулиці Університетської на вулицю Пушкінську їх обстріляли. Російські військові, підбігши до автомобіля, що врізався в дерево, погрожуючи автоматами, наказали Ірині й Тарасові, які отримали поранення, йти геть. Залитий кров’ю Павло залишився на місці трагедії.

Розстріляний автомобіль на місці злочину. Фото Тараса Мельника

За шість днів після загибелі Павла Лі волонтерам вдалося розшукати і вивезти з Ірпеня його тіло. Мама Павла забрала його до рідного міста Ворохти, де 18 березня відбулося поховання за християнським звичаєм. Указом Президента України від 6 червня 2022 року актора та телеведучого Павла Лі за поданням НСЖУ було нагороджено з нагоди Дня журналіста орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Великий Київ у Google News

підписатися