Десять століть української музики. До Дня Незалежності на Михайлівській площі відбудеться концерт-колаж

Автор: Галина Ворона
20:24 07.08.2021

До 30-ї річниці Незалежності у центрі Києва на Михайлівській площі відбудеться концерт-подорож “Ковчег “Україна”: десять століть української музики”, що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва і новітні технології.

Десять століть української музики. До Дня Незалежності на Михайлівській площі відбудеться концерт-колаж

Анонс заходу з’явився на Facebook-сторінці Міністерства культури та інформаційної політики.

За словами організаторів, цей концерт-колаж має перезавантажити “музичні архіви” країни і зробити їх цікавими сучасному слухачеві, а також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України. 

У програмі концерту – архаїчні колядки і давні духовні наспіви, музика українського бароко і авангард ХХ ст., твори класиків і сучасних українських композиторів.

Ініціатором і креативним продюсером проєкту є засновниця культурної платформи Ковчег “Україна” Ярина Винницька. Співавторка і головний диригент концерту – зірка світової класичної сцени Оксана Линів.

У музичну команду “Ковчегу” входять відомі українські гурти і солісти – “ДахаБраха”, “Хорея Козацька”, “Курбаси”, Уляна Горбачевська, а також Молодіжний симфонічний оркестр під орудою Оксани Линів, Національна чоловіча капела “Дударик”, Київський дівочий хор ім. Лисенка, оперні солісти – сопрано Оксана Нікітюк і тенор Назар Тацишин.

Особлива гостя концерту – 85 річна співачка з Полісся Домініка Чекун – хранителька традиції ритуального співу Полісся.

Спеціально до події Сергій Жадан та гурт “ДахаБраха” написали пісню – легенду про Ноя на український лад.

До “Ковчегу” приєднаються українські виконавці Аліна Паш, солістка гурту The Hardkiss Юлія Саніна, Wellboy, Джамала, Святослав Вакарчук.

Музичну програму буде супроводжувати мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічні проекціії, AR-ефекти доповненої реальності. Відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України – гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ ст., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіка Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.

Сцена з підйомними механізмами нагадуватиме обриси корабля-ковчега. Екран у формі кола – це вітрило, сонце, що сходить, або ж портал між минулим і майбутнім України.

Місце зустрічі: Михайлівська площа, 22 серпня, 21.00. Вхід вільний.

Читайте також: Парад, дрон-шоу, концерт Андреа Бочеллі: заходи до 30-річчя незалежності України.

Нагадаємо, до 30-річчя Незалежності на Співочому відбудеться виставка квітів, фестиваль “Етніка”, який збере найкращих майстрів народних художніх промислів з усієї України.

Великий Київ у Google News

підписатися