Про це повідомляє Міндовкілля в оперативному звіті про ситуацію на річках Сейм та Десна.
Як зазначається, станом на 14 вересня на річці Десна на межі Чернігівської та Київської областей якість води у місцях водозаборів та показники розчиненого кисню у межах норми, загибелі риби немає, фіксується незначне потемніння води.
Відтак, запевняють у міністерстві, ризики для здійснення водозабору відсутні. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.
За даними “Київводоканалу” та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, у відібраних пробах питної води на ранок 14 вересня в контрольних точках централізованого водопостачання м. Києва перевищення не виявлено”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Росіяни викидали забруднення в річку Сейм впродовж майже 10 діб – експерт
Нагадаємо, що за прогнозами Укргідрометцентру, забруднення, яке наступає Десною на Київ, досягне Київської області 14-16 вересня. Для очищення води в руслі річки встановили системи аерації. Нині існує 2 сценарії, що буде з забрудненою водою, яка потрапила з російського Сейму до Десни – вона може забруднити Дніпро та нашкодити майже всьому Києву, або ж не дотече до головної артерії країни.
За підрахунками відомства, сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень.
У останні дні серпня “ВК” повідомляв, що жителів столиці просили не вудити та не купатися в Десні через забруднення, яке пливе з території РФ. А на території Чернігівської області гине риба в Десні через забруднення, яке приходить з річки Сейм, що тече з країни-окупанта.
Також ми розповідали, що якщо не справдяться обіцянки “Київводоканалу” та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підприємство не зможе, буде можна пити воду з бюветів.
“ВК” також публікував посилання, за яким можна знайти бювет поруч з вашим домом та дізнатися, чи він працює.
Нагадаємо, у випадку погіршення показників якості води у Десні “Київводоканал” застосовуватиме технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи.