Держрегулювання цін: виробники та продавці попередили про можливе зникнення “соціальних продуктів”

Автор: Володимир Хлєбников
16:01 17.01.2022

Запровадження державного регулювання цін на ряд соціальних харчових продуктів може призвести до того, що вони взагалі зникнуть з прилавків торговельних мереж.

Держрегулювання цін: виробники та продавці попередили про можливе зникнення “соціальних продуктів”

Про це заявив генеральний директор корпорації АТБ Борис Марков.

Як писав “ВК”, наприкінці 2021 року Кабінет міністрів додав до переліку продуктів, подорожчання яких мають заздалегідь декларувати суб’єкти господарювання, батон та олію соняшникову. Згодом під держрегулювання потрапили гречка, борошно, цукор, молоко та інші харчові продукти.

Встановлена планка націнки не більше 10% за документом не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. А значить, цілком може призвести до припинення реалізації зазначених продуктів харчування до моменту налагодження всіх процесів і розуміння порядку їх ціноутворення”, – написав Марков на своїй сторінці у Facebook.

На його думку, в таких діях уряду проглядається дискримінаційний характер щодо всієї організованої роздрібної торгівлі. Крім того, ініціатива ніяк не обговорювалася з учасниками ринку, з профільними об’єднаннями та асоціаціями, “тому і виглядає як інструмент лобіювання“, зазначив керівник мережі АТБ.

Читайте також: Інфляція у 2021 році в Україні стала рекордною за останні 4 роки – що найбільше здорожчало

Прийняття і реалізація нормотворчих постанов в “новорічну ніч”, просто поставивши весь рітейл перед фактом та апріорі обмеживши йому право для конструктивного діалогу та участі, – м’яко скажемо далеке від демократичної процедури… Багато виробників вже заявляють про неефективність цієї постанови, яка не вирішує для них базових проблем: витрати на енергоресурси, сировину тощо“, – додав він.

Нагадаємо, радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко заявив, що у 2022 році інфляція в сировинній продовольчій групі товарів може становити від 10% до 20%, що призведе до інфляційного стрибка до 8-10% і потребуватиме антикризових заходів. Це можуть бути додаткові виплати для компенсації зростання цін, а також запровадження food stamp (продуктові картки) у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”.

Великий Київ у Google News

підписатися