Держава допоможе безробітним запустити власний бізнес

Автор: Галина Ворона
18:47 31.12.2021

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу.

Держава допоможе безробітним запустити власний бізнес

Про це розповіли в Мінсоцполітики.

Допомога надаватиметься в межах нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (“Рука допомоги”).

На реалізацію цієї програми на наступний рік передбачено близько 100 млн грн.

Безвідсоткову фінансову допомогу розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) можна буде використати тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагомою перевагою цієї програми у міністерстві називають те, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Читайте також: Українська співачка порадила безробітним спочатку поліпшити себе: “І це поліпшить ваше життя”

Нагадаємо, у Києві цьогоріч вдвічі поменшало безробітних, а середня зарплата зросла – підсумки року від столичної служби зайнятості.

Великий Київ у Google News

підписатися