Дерусифікація за допомогою флешмоба — хостинг-провайдер оголосив акцію, щоб привернути увагу до проблеми зросійщених доменів

Реєстратори не лише інформують користувачів, а і пропонують їм допомогу.

Нещодавно в київському метро з’явився банер від хостинг-провайдера Cityhost.ua, який закликає реєструвати правильні домени з українським написанням назв міст. Щоб привернути більше уваги до проблеми русифікованих доменів, компанія оголосила флешмоб. Киянам та гостям міста пропонують зробити фото з банером, який знаходиться на Контрактовій площі, розмістити у себе на сторінці в соцмережі та взяти участь в розіграші подарунків — сертифікатів у магазин Розетка, фірмових футболок та грошей на баланс у системі провайдера. Тим же, хто не має змоги побувати в Києві, дозволено скористатися графічними редакторами та «прифотошопити» себе до фото банера.

Цей флешмоб — лише один із заходів масштабної акції на підтримку правильних доменів для міст, організованої українськими реєстраторами за сприяння адміністратора національної доменної зони UA. Інформаційна кампанія, до якої доєдналися 27 учасників ринку, триває з 1 серпня та має на меті донести своїм аудиторіям головну думку — столиця нашої країни називається Київ, а не «Киев».

— Здавалося б, це очевидно, але в мережі досі активно використовуються домени з російською транслітерацією назви Києва (kiev.ua), у той час як для цієї мети можна зареєструвати домен з правильним написанням столиці — kyiv.ua, — розповідає CEO Cityhost.ua Олег Рівтін. — Для порівняння, русифікована зона налічує понад 40 тисяч сайтів, а україномовна — менше 4 тисяч. Ситуація тягнеться ще з 1990-х років і зачіпає вісім доменних зон нашої країни. Після початку повномасштабного вторгнення ми вирішили, що далі чекати вже немає куди, і започаткували ініціативу з дерусифікації доменів. Вона полягає в багатьох кроках з нашого боку — наприклад, ми єдиний реєстратор, який закрив можливість зареєструвати на нашому сайті російськомовні регіональні домени. Ми постійно пишемо у ЗМІ про важливість відмови від російського написання назв міст у доменних іменах: за цей час в інтернет-медіа вийшло понад 50 наших публікацій з цієї теми. 

Реєстратори не лише інформують користувачів, а і пропонують їм допомогу — наприклад, для тих, у кого вже є сайт на русифікованому домені, Cityhost створив інструкцію з переведення сайту на правильний український домен без втрати трафіку.

Акція вже дає свої результати — за серпень у зоні kyiv.ua з’явилося 872 нових домени, загалом зона виросла на 30%. Це хороші новини, але для того, щоб kyiv.ua хоча б наздогнав свого зросійщеного «тезку», потрібно докласти ще багато зусиль — і в цьому можуть допомогти користувачі соцмереж, які долучаться до флешмоба. Якщо ви бажаєте зробити свій внесок в дерусифікацію доменів України — читайте про умови участі в акції та подарунки, які можна отримати як бонус за активну позицію.