Вчора, 1 червня, вийшов перший випуск цієї передачі, де обговорювались проблемні питання Києва, такі як скандал з велодоріжкою на пр. Перемоги, 67 та інші питання міського благоустрою.
На передачу запросили «урбаніста» Олександра Біленка та «активіста-транспортного аналітика» Олександра Рака, які вважають себе «експертами з міського середовища».
Нагадаємо, що Євгенія Кулеба є головою ГО «Місто-сад», противником незаконних забудов та постійно критикує міську владу за організацію міського простору.
Якщо подивитись на гостей її передачі, то виходить, що вона запросила своїх знайомих, а не фахівців з якоїсь теми. Тобто це явний конфлікт інтересів, не дивлячись на тем, що сама Кулеба на початку передачі затверджувала, що вона буде дотримуватись нейтральності.
Водночас сама Євгенія Кулеба у коментарі «ВК» пояснила, що не є співробітницею цього телеканалу, а проєкт веде на волонтерських засадах.
Я не працюю на жодному каналі. Єдині мої місця роботи — це Київрада (безоплатна робота на громадських засадах) та Місто-сад. Я не маю жодних договірних відносин з будь-яким медіа, не отримую жодних гонорарів чи винагороди. Тому спроби знайти тут якийсь конфлікт інтересів абсолютно надумані», – пояснила депутатка.
Вона зауваажила, що ідея створити телевізійний проєкт, де в обговорювали актуальні київські проблеми, виникла під час нішевої дискусій у соціальній мережі Clubhouse.
Наша група швидко стала дуже популярною. До нашого обговорення долучалися як депутати та депутатки Київради, так і представники КМДА, міністри, експерти і експертки. Але згодом Clubhouse як майданчик почав втрачати слухачів, тому нам довелося замислитися про новий майданчик», – розповіла Євгенія Кулеба.
За словами депутатки, вона зверталася кілька разів і на ТРК Київ, і на інші канали з цією пропозицією, але там відмовили.
Врешті нам запропонували (канал Петрова – ред.) майданчик, студію, технічне забезпечення і повну свободу у виборі тем і запрошенні гостей саме у нинішньому форматі. Шкода було б втрачати такий класний формат спілкування, в якому київська громада може почути нормальне людське обговорення тем, які турбують людей», – розповіла депутатка.
Також Євгенія Кулеба запевнила, що керівницво телеканалу жодним чином не впливає на редакційну політику ток-шоу та пообіцяла відразу залишити проєкт вразі зовнішніх втручань.
Як я вже сказала, телеканал не є моїм місцем роботи. Телеканал надав нам з колегою можливість в його ефірі проводити дискусії у своєму авторському форматі, який ми раніше започаткували у соцмережі. Ні ми нічого не платимо за це каналу, ні він нам. Якщо я відчуватиму тиск і спроби впливу, співпраця завершиться», – резюмувала політик.
Нагадаємо, що пані Євгенія також має блог на «Українській правді», яку нещодавно купив медіамагнат Томаш Фіала, котрий в далекому 2010-му році самовільно зайняв горище над своєю квартирою в центрі Києва, а потім через рішення скандального Судді Вовка легалізував ці дії.
Засновником Youtube-каналу «Ісландія ТБ» є Володимир Петров – політтехнолог та блогер.
Хто такий Володимир Петров?
Володимир Петров є політтехнологом, екскандидатом в Президенти та власником кількох ЗМІ. Але чи не найбільше запам’ятався в Tinder-скандалі з Олександром Варченко, який був чоловіком Ольги Варченко – заступниці директора ДБР на той момент.
В 2018 році Володимир Петров, разом з іншими «медійними» особами – Василем Крутчаком та Олександром Барабошко організували фейковий скандал, за що були затримані правоохоронцями. Після зміни влади в Україні в 2019 році, справу «зам’яли»
Профільні ЗМІ, які оглядають інші ЗМІ, такі як «Детектор медіа», характеризують Петрова, як «медіакіллера», політтехнолога, який вляпався в вищезгаданий Tinder-скандал, а також провокатора, від якого постраждали журналісти.
До речі, з цієї самої провокації розпочалась бійка, в ході якої весь світ дізнався, хто такий Вадим Тітушко. А медіаспільнота дуже негативно відреагувала на такі дії Петрова.
Наразі Володимир Петров займається створенням власної медіагрупи. Вже два його телеканали – «Масон ТБ» та «Закон ТБ» отримали ліцензію на мовлення від Нацради з питань телебачення.
Головредом телеканалу «Закон ТБ» став Сергій Іванов, який є також одним з ведучих програм на Youtube-каналі «Ісландія ТБ». Раніше, радник Офісу Президента Михайло Подоляк оголошував, що Іванов входить до так званого «пулу блогерів Офісу Президента», який займається висвітленням позитивних новин «про важливі речі в країні». Потім Іванов заявить, що не співпрацює з нинішньою владою, але «диму без вогню не буває».
За словами Петрова, гроші на телеканали в нього є. Але джерел доходів, яких достатньо на фінансування таких немаленьких організацій, він не називає.
Володимир Петров в 2018 році спільно з групою осіб організував фейковий скандал, за який був затриманий правоохоронцями.
Нагадаємо, що саме Володимир Петров є організатором провокації, з якої країна дізналася про «тітушок».
В 2009 році Володимир Петров облаяв коментаторів у «Живому Журналі» під іменем Арсенія Яценюка.
Володимир Петров організовував акції проти Олексія Гончаренка в інтересах проросійського кандидата, який наразі переховується у РФ від українських правоохоронців.
В 2011 році Володимир Петров призначив шеф-редактором свого ресурсу Олександра Чаленко, який запам’ятався своїми антиукраїнськими висловлюваннями та відкрито підтримував терористів Гіркіна та Захарченко.
Два канали «чорного» піарщика Володимира Петрова отримали ліцензію на мовлення, а головредом одного з них став провладний блогер Сергій Іванов.
На Youtube-каналі Володимира Петрова стала ведучою лідерка фракції «Слуга народу» у Київраді Євгенія Кулеба, а також її колега про фракції – Ксенія Семенова.