День визволення Києва: Зеленський звинуватив радянське керівництво у байдужості (ФОТО)

Автор: Володимир Хлєбников
12:54 06.11.2021

Визволення Києва – це історія безмежної байдужості й жорстокості “великих” керівників і безмежного подвигу великих бійців, які звільнили місто від нацистів.

День визволення Києва: Зеленський звинуватив радянське керівництво у байдужості (ФОТО) Фото: Пресслужба Офісу президента України
Світлодіодне освітлення

Про це 6 листопада з нагоди 78-ої річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників заявив президент Володимир Зеленський.

В заяві глави держави, оприлюдненій на його каналі в Telegram, чітко простежується антирадянська риторика.

Життя людини – найвища цінність. Це аксіома. Це норма для будь-якої держави, якщо вона справді держава, а не бездушна машина, для якої людина – просто пальне. Ресурс. Маленька комаха, загибелі якої «могутня» держава не помітить.

А якщо йдеться не про одне, а про 500 тисяч життів? Хіба може вона не помітити півмільйона людей? ЛЮДЕЙ! Чийогось чоловіка чи брата. Чийогось батька… Чийогось сина… Може. Машині байдуже. Вона готова з легкістю сплатити таку страшну ціну, бо є примха керівництва – звільнити Київ до річниці Жовтневої революції”, – написав Зеленський.

Він нагадав, що в офіційних даних про втрати у битві за Дніпро вказано 417 тисяч загиблих, “але згідно з дослідженнями й підрахунками низки істориків, ця кількість як мінімум удвічі більша й сягає майже мільйона людей, у боях за Київ полягло до 240 тисяч солдатів і офіцерів”.

Читайте також: Визволення Києва очима очевидців: «Нас супроводжували пожежі і від цього ніби було тепліше»

Він також навів цитату видатного українського режисера Олександра Довженка, який у воєнні роки був фронтовим кореспондентом: “У боях загибає множество мобілізованих в Україні звільнених громадян. Їх звуть, здається, чорносвитками. Вони воюють у домашній одежі, без жодної підготовки, як штрафні. На них дивляться, як на винуватих. Один генерал дививсь на них у бою і плакав“.

Мобілізовані через польові військкомати, не взяті на військовий облік, щоб не погіршувати статистику втрат, навіть не вдягнуті у форму і вкрай погано озброєні, сотні тисяч наших предків були кинуті в бій за визволення Києва. На вірну смерть. Ми ніколи не забудемо, якою ціною 6 листопада 1943 року столицю України було звільнено від нацистських окупантів.

Визволення Києва – це історія безмежної байдужості й жорстокості «великих» керівників і безмежного подвигу великих бійців, які звільнили місто від нацистів. Ми не забудемо їх ніколи! Ми вдячні їм назавжди! Вічна пам’ять і слава всім, хто звільнив Київ від нацистських загарбників!” – сказав Зеленський.

Пресслужба Офісу президента повідомила, що у 78-му річницю визволення Києва від нацистських окупантів глава держави “поклав квіти у залі пам’яті Пам’ятника – музею визволення Києва, що розташований на території Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” у селі Нові Петрівці Київської області”.

У церемонії також взяли участь спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, міністр оборони Олексій Резніков.

Читайте також: 6 листопада: день в історії Києва, народні прикмети та іменинники

Великий Київ у Google News

підписатися