6 листопада: день в історії Києва, народні прикмети та іменинники

Автор: Володимир Хлєбников
09:23 06.11.2021

Саме 6 листопада відзначають День визволення Києва від німецько-фашистських загарбників. Також в цей день, у 1960 році, в українській столиці була відкрита перша черга Київського метрополітену.

6 листопада: день в історії Києва, народні прикмети та іменинники

У світі сьогодні відзначають День без паперу, День пошуку центру міста, Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, а також Міжнародний день пам’яті тварин, загиблих від рук людини.

Всесвітній день без паперу

Головна мета Міжнародного дня без паперу (World Paper Free Day) — продемонструвати, як і за допомогою яких технологій кожна організація може зробити вклад у збереження природних ресурсів. Унікальність акції, як вважають її прихильники, у тому, що вона приносить користь не тільки природі, але й бізнесу.

Використання технологій електронного документообігу, оптимізація бізнес-процесів у компаніях дозволяють поступово скорочувати витрати на друк, зберігання і транспортування паперу.

День пам’яті тварин, загиблих від рук людини

В цей день у світі вшановують пам’ять братів наших менших, які загинули через людські дії, а також приспаних у притулках тварин, які не дочекалися своїх господарів.

Читайте також: Знайшовся господар пса, який ледь не потонув після падіння з Північного мосту (ВІДЕО)

Європейська конвенція по захисту домашніх тварин визначає за людиною моральний обов’язок перед тваринами. За законами багатьох країн, у тому числі в Україні, передбачена кримінальна відповідальність за жорстоке ставлення до них.

Визволення Києва

6 листопада відзначають день визволення Києва. 78 років тому, у 1943 році, в ході Київської наступальної операції столицю України визволили від німецько-фашистських загарбників. Окупація Києва нацистськими військами тривала 778 днів. За цей час киянам судилося пережити чимало жахливого, опинитися у справжнісінькому пеклі.

Читайте також: Визволення Києва очима очевидців: «Нас супроводжували пожежі і від цього ніби було тепліше»

Нацисти окупували Київ 19 вересня 1941 року й одразу ж  почали встановлювати свої порядки. Були перейменовані вулиці, а само місто стало жити за берлінським часом. Втім, ці адміністративні зміни були лише першими ластівками. Уже 24 вересня наче смолоскип спалахнув Хрещатик. Саме в Києві вперше в історії Другої світової війни була застосована технологія радіокерованих підривів.

Через обмеження “червоної” зони в сьогодні в столиці скасовані всі масові заходи та концерти. З нагоди 78-річниці визволення Києва заплановано лише покладання квітів до пам’ятників часів війни.

У 1944 6 листопада відбудована і поновила свою роботу Київська радіостанція.

Київське метро

Сьогодні слід привід привітати працівників Київського метрополітену. У 1960 році відкрили першу чергу столичної підземки – ділянку Святошинсько-Броварської лінії довжиною 5,2 км з п’ятьма станціями: “Вокзальна”, “Університет”, “Хрещатик”, “Арсенальна”, “Дніпро”.

Читайте також: Метро на Виноградар відкладається. Кличко пояснив чому і на скільки

Примітно, що рішення будувати метро у Києві було ухвалено ще 1945 року. У цей день, але у 1987 році було відкрито станцію Київського метрополітену “Ленінська”, нині “Театральна”.

6 листопада у світі

У США 6 листопада відзначають День саксофона і День начос, на Самоа – День посадки дерев, у Домінікані – День Конституції, в Узбекистані – День працівника культури, у Фінляндії – День шведської культури, в Таджикистані – День Конституції, у Марокко – День Зеленого маршу, в Аргентині – День банківського працівника, у Португалії – День блаженного Нуно, а у Швеції – День пам’яті короля Густава II Адольфа.

Цей день в православ’ї

Зазвичай 6 листопада християни східного обряду святкують День пам’яті чудотворного образу ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”. Напередодні свята у церквах традиційно відбуваються вечірні богослужіння. На ранок у всіх православних храмах відбудуться урочисті літургії, де кожен зможе помолитися та попросити у Діви Марії підтримки та захисту.

6 листопада православні також відзначають день пам’яті святителя Афанасія патріарха Цареградського.

Народні прикмети

Молодь 6 листопада влаштовувала посиденьки, на яких виконувала різну домашню роботу та спілкувалася. Часто дівчата й хлопці могли ворожити, здійснювати різні магічні ритуали, більша частина з яких була пов’язана саме з одруженням або заміжжям.

Читайте також: 5 листопада: день в історії, прикмети та іменинники

Якщо почути в цей день спів цвіркуна, то скоро в будинку з’явиться небіжчик;

Продати чи купити у цей день квартиру або будинок – угода буде успішною;

Ненавмисно дзеркало розбити 6 листопада – чекай нещастя;

Ворони у зграї збираються – за прикметами, чекай рясного снігопаду;

Якщо людина народилася 6 листопада, може бути хорошим художником. Також іменинник буде спокійним і дуже гордим

Іменники

Сьогодні привітати з іменинами слід Лаврентія, Олексія, Івана, Миколу, Петра.

Великий Київ у Google News

підписатися