День військової розвідки: 7 вересня в історії, прикмети і заборони

Автор: Марія Супрун
08:25 07.09.2021

Сьогодні, 7 вересня 2020 року, в Україні відзначають День військової розвідки. У світі в цей день відзначають Всесвітній день знищення військової іграшки та Міжнародний день поінформованості про м’язову дистрофію Дюшенна. У церкві сьогодні вшановують пам’ять апостола Тіта, єпископа Критського, а також перенесення мощей Апостола Варфоломея.

День військової розвідки: 7 вересня в історії, прикмети і заборони

Яке сьогодні свято

День військової розвідки. 1 червня 2007 року глава Міноборони підписав наказ, яким було встановлено офіційне професійне свято військових розвідників України, що буде щорічно відзначатися 7 вересня. Ця дата була обрана не випадково, саме в цей день, в 1992 році вийшов Указ президента, який відкрив нову сторінку в історії оборонного відомства суверенної держави. Події, особливо останнього століття, показали як важлива і ефективна військова розвідка.

Додамо, що 7 вересня 2020 року стало знаковою датою – завдяки Федерації Кіберспорту України UESF кіберспорт було офіційно визнано видом спорту в Україні. Водночас, День кіберспорту в Україні відзначається 15 лютого.

Всесвітній день знищення військової іграшки. Ідея його проведення належить Всесвітній Асоціації допомоги сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування. Ця благодійна організація в 1987 році першою запропонувала заснувати цей міжнародний день 7 вересня. Вперше Всесвітній день знищення військової іграшки відзначався в 1988 році. З кожним роком іграшкова зброя виглядає все більш реалістично, і, на думку деяких психологів, військові іграшки дуже впливають на розвиток психіки дітей. За минулі роки в іграх дітей стає все більше агресії. Тому в цей день закликають замінювати іграшкові пістолети, ножі, танки і т.п. на нешкідливі іграшки, які не пов’язані з війною. Це стосується не тільки іграшок, але і комп’ютерних ігор.

Яке релігійне свято

Християни відзначають день святого Тита, апостола із 70, який прийняв хрещення від апостола Павла і став його найближчим учнем. Переказ свідчить про те, що Тит залишався в статусі єпископа до самої своєї смерті, він прожив 107 років. Перед смертю встиг відвідати апостола Павла, який в той час перебував у Римі, перебуваючи в ув’язненні. 

Ще одного святого шанують у церкві 7 вересня – Варфоломія. Відомо, що Варфоломій проповідував у Вірменії. На території Баку його схопили і катували.

Інші назви сьогоднішнього свята: “Тит”, ” Тит Грибник”, “Тит і Варфоломій”, “Гриборост”, “Замолотки”.

Іменини сьогодні святкують Варфоломій, Епіфан, Іван, Міна, Регіна, Ренат. 

Прикмети

  • багатий урожай грибів – до затяжної зими
  • перелітні птахи на землю сідають – до ясної і теплої погоди, на дахи будинків – до негоди
  • почули, що стовбури дерев клацають і тріщать, значить, буде стояти суха погода
  • По тому, як лягає на землю опадає листя, можна зрозуміти, якою буде погода в найближчі дні і вся зима: «обличчям» вгору – прохолодною; вниз – теплою.

Що сьогодні не можна робити

  • Не можна ходити у ліс з маленькими дітьми;
  • Не можна лаятись і сваритись;
  • Не можна давати у борг;
  • Не можна зберігати старі та поламані речі;
  • Не слід також починати будівництво будинку – він довго не простоїть.

Цей день в історії

  • 70 — римляни захопили і сплюндрували Єрусалим.
  • 1792 — перша група колишніх запорозьких козаків під командою полковника Сави Білого висадилася в Тамані. Цю дату звичайно вважають за початок заселення українцями Кубані.
  • 1812 — відбулася переможна для французів Бородинська битва між військами Наполеона та Російської Імперії.
  • 1822 — Бразильська імперія оголосила незалежність від Королівства Португалія.
  • 1892 — у США відбувся перший професійний боксерський поєдинок за сучасними правилами — в боксерських рукавичках і з трихвилинними раундами.
  • 1940 — Третій Рейх розпочав бомбардування Лондона.
  • 1971 — у Києві було оголошено про споріднення й братання міст Києва і Кіото.

Нагадаємо, в Голосіївському парку відкрилась унікальна виставка «Світ Велетнів».

Великий Київ у Google News

підписатися