Про цю важливу дату в житті вишу нагадує ректор Володимир Бугров.
Він за зазначив, що університет має дивовижну історію.
Мабуть, у світі знайдеться небагато таких, які до свого відкриття пройшли шлях завдовжки майже два століття, які були б закриті через чотири роки після урочистого відкриття, які б пережили два десятки кардинальних реорганізацій, низку повстань і революцій, дві світові війни та евакуації, декілька великих хвиль еміграції професорів, масові репресії й ідеологічний тиск. А водночас зуміли б із маленького, розкиданого по орендованих будинках Києва вчорашнього ліцею вирости до провідного університету незалежної держави з власною традицією, інтелектуально-духовним простором, з іменем якого пов’язані тисячі найвидатніших представників вітчизняної науки та вищої школи, сотні відкриттів світового рівня, великі ідеї суспільного прогресу”, – ділиться своїми роздумами науковець.
За словами Володимира Бугрова свою 189 років свого існування університет двічі припиняв роботу, і обидва рази це було з провини російської влади, російських окупантів.
Сьогодні, на 9-му місяці повтомасштабного вторгнення рф на територію України наша країна героїчно захищає свою свободу й об’єднала для боротьби з терористом-росією увесь цивілізований світ. Збройні сили України – воїни світла в цій війні, для них наша вдячність, віра й молитви. У таких умовах наш Університет продовжує свою роботу. Ми, викладачі й студенти, науковці й співробітники, – в авдиторіях, в онлайні, зі зброєю в руках, за волонтерством, ми – в строю країни, що бореться за право жити вільно. Ми переконані, Університет як ідея, освіта як цінність – незнищенні”, – зауважує керівник вишу.
Він звертає увагу, що день підписання наказу про заснування університету з особливим символізмом збігається з Днем Гідності та Свободи.
Читайте також: ТОП-7 кумедних фактів з історії Київського університету: лицарі науки, революціонери і шанувальники дівчат
Нагадаємо, КНУ ім. Шевченка знову увійшов до рейтингу світових вишів CWUR