Мер Києва Віталій Кличко привітав представників туристичної галузі: туроператорів, гідів, готельєрів, рестораторів та усіх, хто дотичний до туризму.
Прийміть мої вітання з Днем туризму та Днем туризму в Україні. Хочу відмітити те, що багато з вас знайшли змогу зберегти робочі місця, взяти участь у соціальних проєктах міста та залишитись на туристичному ринку. Бажаю всім здоров’я, 36,6 та відновлення роботи індустрії гостинності у повній мірі”, – зазначив Кличко.
За інформацією вітчизняних асоціацій, на відновлення туристичного сектору знадобиться не менше 2 років, оскільки втрати тільки столиці склали близько 1 млрд грн, та 70% робочих місць у сфері. Відсутність відкритих кордонів, виваженої політики щодо уніфікованих норм для туристів – все це нові виклики та нові задачі, які потребують негайного вирішення спільними зусиллями.
Але, можна впевнено сказати, що більшість туристичних компаній, готелів та інших учасників турринку Києва вистояли в боротьбі з підступною загрозою під час пандемії COVID-19 та роблять усіх зусиль щодо промоції нашого міста”, – додав Кличко.
Як додає голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий, у Києві останніми роками кількість туристів зростає дуже швидко (якщо не брати до уваги нинішній час через пандемію коронавірусу).
“Чому саме Київ? Наша столиця – місто-сад, тут багато чудової архітектури, відносно невисокі ціни в кафе та ресторанах. Є ще один вигідний фактор – податок для туристів у нас один з найнижчих у світі. Іноземці сплачують 1% від мінімальної заробітної плати, а внутрішні туристи – 0,4%. Тобто 50 гривень за кожен день перебування в столиці. Це набагато менше ніж у Берліні, Будапешті чи Празі”, – зазначив Яловий.
Нагадаємо, люди з вадами зору “побачать” Софійський собор. У Києві відкрили 3D-конструкцію (ФОТО).